SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY W KICKBOXINGU

fot. mat. prasowe

Po raz pierwszy w historii odbędą się Mistrzostwa Stolicy w najtwardszej i najbardziej widowiskowej odmianie kickboxingu- K-1. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Karol Łada, były zawodnik, obecnie trener w Legia Fight Club. Turniej rozegrany zostanie na warszawskim Torwarze w dniach 14 i 15 grudnia br.

Dyscyplina przeżywająca w ostatnim czasie swój  renesans, z pewnością przyciągnie najlepszych zawodników z całego kraju. Imprezie patronuje Polski Związek Kickboxingu.

Kickboxing w Stolicy ma już mocną i uznaną imprezę- Warszawską Grandę. Pod tą nazwą od jesieni 2015 roku funkcjonuje cykliczna liga, w której startują kluby z całego kraju. Zawody trwają cały dzień, a obserwuje je licznie zgromadzona publiczność. Karol Łada, który odpowiada za oba wydarzenia krótko wyjaśnia sens istnienia ligi:  „Cel jest prosty- stworzyć warunki zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym zawodnikom do zdobywania doświadczenia, zaś trenerom możliwości pracy nad warsztatem”. Mistrzostwa Warszawy doskonale wpisują się w kalendarz startowy klubów, ponieważ zamykają sezon aż do połowy stycznia.

Imprezę zaplanowano na dwa dni- 14 i 15 grudnia. Pierwszego dnia odbędą się walki eliminacyjne, ćwierćfinały i półfinały. W niedzielne popołudnie zawodnicy wyjdą tylko do pojedynków finałowych, których będzie aż 19.

Mistrzostwa, podobnie jak Warszawska Granda odbędą się w hali klubu Legia Fight Club, mieszczącego się na Torwarze. Zawody są otwarte dla widzów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone