SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Otwarcia Sezonu Turystycznego na Urzeczu w Górze Kalwarii

fot. mat. prasowe

Zacznij sezon rowerowy w sercu Urzecza! Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne i olimpijczyk, poprowadzi wycieczkę rowerową wokół gminy. To będzie jedna z atrakcji Otwarcia Sezonu Turystycznego na Urzeczu w Górze Kalwarii 27 kwietnia.

Mistrz kolarstwa szosowego, obecnie komentator sportowy Eurosportu, tym razem przywdzieje koszulkę pilota około 30-kilometrowego objazdu po najciekawszych zakątkach gminy. Wycieczka, na którą można się zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu 508 677 581 wyruszy sprzed kalwaryjskiego ratusza i po trzech godzinach powróci do punktu startu. Na rynku dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Wraz z zakończeniem rajdu Dariusz Baranowski nie pożegna się miastem stanowiącym serce nadwiślańskiego mikroregionu Urzecze. Kolarz a także wiceburmistrz Mateusz Baj o godz. 13.00 wspólnie ogłoszą rozpoczęcie imprezy na rynku, a o godz. 13.50 multimedalista podzieli się opowieściami o swojej karierze sportowej.

fot. mat. prasowe

Otwarciu sezonu turystycznego będzie towarzyszyła piknikowa atmosfera. Na głównym placu miasta rozstawią się stoiska promocyjne i edukacyjne licznych partnerów wydarzenia, oferujące m.in. najróżniejsze regionalne smakołyki. Będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych „Las w słoju” (zapisy pod numerem 508 677 581, liczba miejsc ograniczona), skorzystać z fotobudki, znakowania rowerów lub wysłać nieodpłatnie specjalną pocztówkę z pozdrowieniami z Góry Kalwarii. Na pewno w ostatnią sobotę kwietnia na rynku nie będą nudziły się dzieci.

Zaplanowano dla nich sportowy tor przeszkód, spotkanie ze szczudlarzem, kuglarzem kręcącym z balonów najróżniejsze cudeńka oraz artystą malującym twarze. Nie zabraknie też ciekawostki – ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dadzą pokaz nurkowania w basenie, ale i udzielania pierwszej pomocy. O bezpieczeństwie, ale w ruchu drogowym, będzie mowa natomiast w prelekcji policji (godz. 14.30), a o 15.30 na scenę wyjdą sportowcy, którzy dadzą popis sztuk walki.

Turystycznemu piknikowi przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka – zarówno ludowa, związana z nadwiślańskim regionem (o godz. 13.30 wystąpi zespół Powsinianie, a o 15.00 – URZECZEni), jak i rockowa. Na zakończenie, o godz. 17.00, ze sceny burzą dźwięków przywita publiczność zespół 1ONE, który może się pochwalić koncertem przed taką legendą jak Deep Purple.

Organizatorami wydarzenia są gmina Góra Kalwaria oraz miejscowe Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, a współorganizatorami – Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii. Patroni medialni: Radio dla Ciebie, „Kurier Południowy”, „Przegląd Piaseczyński” i Gorakalwaria.net.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone