SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Naukowe Pisanie #3 Warsztaty pisania tekstów naukowych

fot. mat. prasowe

Zapraszamy Państwa na kolejną już edycję warsztatów pisania tekstów naukowych, artykułów naukowych, prac dyplomowych (klasyfikacyjnych) oraz metodologii ogólnej, które odbędą się w Warszawie dnia 22.11.2019 r. Udział w warsztatach pozwoli słuchaczom nie tylko na zdobycie niezbędnych kompetencji do napisania pracy magisterskiej, ale także na rozpoczęcie kariery naukowej.

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób skutecznie pisać teksty naukowe, a ponadto poznają metody i techniki sprawnego komunikowania swoich wyników badań. To doskonała okazja do zdobycia niezbędnego dla każdego młodego naukowca warsztatu.

Hipoteza badawcza, plan badań, główne i szczegółowe pytanie badawcze, zmienne zależne i niezależne. Brzmi jak czarna magia? Podobnie jak dla wielu magistrantów czy doktorantów. Nie musi tak być! To tylko część wiedzy, która zostanie przekazana podczas warsztatów.

Zajęcia będą poświęcone procesowi tworzenia publikacji naukowych oraz prac klasyfikacyjnych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich czy doktorskich). Począwszy od założeń metodologicznych oraz zagadnień teoretycznych, poprzez warsztat naukowy i pisarski badacza, aż do procesu recenzji i publikacji artykułu naukowego w czasopismach naukowych i monografiach.

Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę z zakresu publikowania naukowego. Zostanie ona oparta na rzetelnej podstawie metodologicznej, która następnie będzie wyjaśniona na licznych przykładach z życia. Słuchacze poznają metody efektywnego tworzenia tekstów naukowych oraz ich wykorzystania w pracy akademickiej i badawczej. To wszystko zaś odbędzie się w przystępnej formie i miłej atmosferze. Z daleka od złowieszczych spojrzeń promotorów wyrażających opinię „jak można tego nie wiedzieć”?

Zajęcia przeprowadzane są w formie warsztatu. Połowa kursu prowadzona jest w formie wykładu i przekazania uczestnikom kompletnej wiedzy teoretycznej z użyciem praktycznych przykładów. Druga połowa to ćwiczenia umiejętności początkujących naukowców. To czas nie tylko na rozwiązywanie problemów praktycznych, ale także na przygotowanie lub dopracowanie swoich publikacji.

Warsztaty skierowane są do osób pragnących rozwijać swoje zdolności w zakresie publikowania naukowego. Będą one wartościowe zarówno dla początkujących autorów piszących swoje pierwsze artykuły naukowe, jak i dla osób posiadających w dorobku kilka publikacji, ale pragnących pisać szybciej i bardziej skutecznie. Podczas warsztatów wiedzę mogą zdobyć także osoby, które właśnie przygotowują się do obrony swojej pracy licencjackiej/ magisterskiej/ doktorskiej.

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów naukowych zawierający omówienie niezbędnych zagadnień, a także certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

Miejsce: Warszawa
Data: 22.11.2019
Godzina: 9.30-16

Podczas warsztatów będzie także czas na indywidualne konsultacje dotyczące prac naukowych uczestników (w tym artykułów naukowych, monografii oraz prac dyplomowych).

Więcej informacji na stronie:  http://think-make.pl/warsztaty-pisania-tekstow-naukowych-oraz-prac-dyplomowych

Oraz na naszym facebooku: www.facebook.com/wydawnictwothinkmake

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone