SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie serdecznie zaprasza na spotkania astronomiczne „Patrzę w niebo” w dniach 9 lipca i 6 sierpnia

Wszystkich miłośników kosmosu i gwiazd – zarówno młodszych, jak i nieco starszych, początkujących entuzjastów oraz osoby bardziej zaawansowane w temacie – czeka już niedługo wyjątkowa okazja, aby poznać tajniki obserwacji astronomicznych.

W wilanowskich ogrodach zaplanowaliśmy dwa niezwykłe wydarzenia: solarne (słoneczne) i lunarne (księżycowe). W dniu 9 lipca 2022 roku zapraszamy przede wszystkim rodziny z dziećmi od lat sześciu, 6 sierpnia przygotowaliśmy moc kosmicznych atrakcji dla młodzieży i osób dorosłych. Uczestników spotkań lipcowych zapraszamy także do udziału w kosmicznym konkursie fotograficznym!

Wydarzenie „Patrzę w niebo!” poprowadzą polscy astronomowie, którzy na co dzień z wielką pasją dzielą się swoją wiedzą: dr Milena Ratajczak, dr Magdalena Polińska, dr hab. Arkadiusz Berlicki.

Szczegóły wydarzenia na www: https://bit.ly/PatrzęWNiebo

Wydarzenie na Facebooku: Patrzę w niebo I rodzinne spotkania astronomiczne | Facebook  


W dniu 9 lipca (sobota, godziny 11-15): na gości czekają:

Spacery planetarne po wilanowskich ogrodach

Dla kogo? Rodziny z dziećmi (od 6 r.ż.)
Prowadzenie: dr Milena Ratajczak
Miejsce zbiórki: kasa muzealna

Obserwacje Słońca i warsztaty z konstruowania rakiet kosmicznych

Gdzie? Okolice Pompowni
Dla kogo? Rodziny z dziećmi (od 6 r.ż.)
Prowadzenie: dr Magdalena Polińska i dr hab. Arkadiusz Poliński
Kiedy?: W godzinach 11.00-15.00
Wstęp w ramach biletu do parku


W dniu 6 sierpnia (sobota, godziny 18-22):

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe na wieczór pełen gwiezdnych atrakcji! Podczas spotkania porozmawiamy o Księżycu i o tym, dlaczego od wieków budzi w ludziach taką fascynację. W trakcie interaktywnego warsztatu spróbujemy odtworzyć w niekonwencjonalnej formule rozkład gwiazdozbioru Tarcza Sobieskiego (Scutum Sobiescianum), który wprowadzony został przez Heweliusza jako upamiętnienie wiktorii wiedeńskiej. Gdy zrobi się wystarczająco ciemno, uruchomimy teleskopy i pod okiem specjalistów sprawdzimy, co ciekawego widać na niebie na kilka dni przed Nocą Perseidów.

W programie: prelekcje specjalistów świata nauki nt. Księżyca i gwiazdozbiorów, dyskusja z uczestnikami, plenerowy warsztat „Konstelacje. Tarcza Sobieskiego”, wieczorne obserwacje nieba pod okiem profesjonalistów

Dla kogo: dorośli, młodzież 15+
Kiedy: sobota 6 sierpnia 2022 r., godz. 18.00–22.00
Miejsce: Oficyna Kuchenna, wejście od dziedzińca
Limit: liczba miejsc ograniczona

Spotkania astronomiczne „Patrzę w niebo” zorganizowane zostały w współpracy z Polską Agencją Kosmiczną, Polskim Towarzystwem Astronomicznymi i New Space Fundation.

Wydarzenia towarzyszą wystawie „Księżyc i Tarcza Sobieskiego. Heveliana dawne i sztuka współczesna”, nad którą patronat medialny objęła TVP Kultura i Radio dla Ciebie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone