SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów w Polsce

fot. Pixabay

24 września rozpoczynają się obchody Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów. Ich partnerem jest Radio Dla Ciebie.

Celem akcji jest uświadomienie Polakom, że po uwzględnieniu w testamencie rodziny i przyjaciół można rozważyć – choćby symboliczny zapis na wybraną fundację lub stowarzyszenie. Dzięki temu, będą mogły one działać na szerszą skalę i skuteczniej prowadzić swoje działania. Wśród organizacji rekomendowanych przez kampanię „Napisz Testament” jako najlepsze do uwzględnienia w testamencie są: Chrześcijańska Służba Charytatywna, fundacja DKMS, fundacja „Dr Clown”, fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, fundacja Pociecha, fundacja Synapsis, fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, fundacja WWF Polska, stowarzyszenie mali bracia Ubogich, stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, Fundacja Otwarte Forum, wydarzenie organizowane jest po to, aby „zdjąć z testamentów łatkę” dokumentów pisanych wyłącznie przez osoby zamożne, umierające lub poważnie chore. – Pragniemy, aby Polacy zrozumieli, że napisanie testamentu nie wiąże się ze wcześniejszym umieraniem. Wręcz przeciwnie, dowiedziono, że osoby sporządzające te dokumenty cieszą się długim życiem – tłumaczy managerka prowadzonej przez Fundację Otwarte Forum kampanii „Napisz Testament” Ewelina Szeratics. Podkreśla, że pomysł na zorganizowanie tygodnia testamentowego pochodzi z zagranicy, gdzie co roku odbywają są podobne akcje, zmierzające do zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa w dziedzinie prawa spadkowego.

W trakcie Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów, od 24 września do 1 października, we Wrocławiu i w Warszawie będą odbywać się wykłady i warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Osoby z innych miast mogą natomiast odwiedzić stronę kampanii: www.napisztestament.org.pl i zamówić darmowy informator testamentowy. Jeśli natomiast mają pytanie związane ze swoją indywidualną sytuacją spadkową lub mają wątpliwości dotyczące testamentów, mogą wysłać maila na adres kontakt@napisztestament.org.pl Skontaktuje się z nimi osoba, która pomoże im rozwiązać problem.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone