SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Międzynarodowy Turniej „Przyjaciół Warszawy” w Gimnastyce Artystycznej

fot. mat. prasowe

Trzy dni dla gimnastyki artystycznej w Warszawie. W dniach 18-20 października br. będzie można obejrzeć barwne wydarzenie sportowe. W hali „KOŁO” przy ulicy Obozowej 60, odbędzie się Międzynarodowy Turniej „Przyjaciół Warszawy” w Gimnastyce Artystycznej.

Ponad 250 gimnastyczek z Polski, Europy i ze świata będzie rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Seniorki i Juniorki wystartują w zawodach mających status Światowej Federacji Gimnastycznej – FIG.  Turniej będzie swoistym przeglądem możliwości polskiej gimnastyki artystycznej.

Zawodom patronują: Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski oraz Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Gimnastyczny.

Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu niezwykle efektowna, świetnie prezentująca się widzom, piękna. Warto przyjść do hali „Koło” i obejrzeć „artystki”, bo tak zwykle określa się zawodniczki tej dyscypliny sportu. Zawody rozpoczynają się każdego dnia o godzinie 10.00 ale oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się w piątek 18 października o godzinie 17.30, a tuż po tej ceremonii swoje ćwiczenia pokażą juniorki i seniorki, czyli najlepsze gimnastyczki turnieju.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Zapraszamy fanów gimnastyki, mieszkańców Warszawy, szczególnie mieszkańców Woli i pobliskiego Bemowa, a także uczniów szkół,  zawodniczki z warszawskich klubów gimnastycznych i rodziców!

To już drugie zawody organizowane w ramach „Wielkiego Warszawskiego Touru Gimnastycznego”. Pierwszymi zawodami Touru był 9. Międzynarodowy Puchar Warsa i Sawy w Akrobatyce Sportowej, który rozegrany został w dniach 17-19 maja 2019 r., w Hali „Arena Ursynów”, przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Trzecim i ostatnim wydarzeniem w ramach Touru będą Międzynarodowe Zawody w Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce organizowane w dniach 8-9 listopada br. w Hali „Centrum Sportów Wilanów” przy ul. Wiertniczej 26A.

 

Organizatorzy

Warszawsko-Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych

www.gim-akro.waw.pl 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone