SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

MAGIA MARZEŃ. MŁYNARSKI MNIEJ ZNANY KONCERT CHARYTATYWNY

Mistrz Wojciech Młynarski zachwycał, zachwyca i z pewnością przez wiele kolejnych dziesięcioleci będzie zachwycał tekstami swoich utworów. Wielkie szlagiery, które wyszły spod Jego pióra, mają w swoim repertuarze wybitni artyści polskiej sceny muzycznej, ale chętnie sięgają po nie także młodzi, startujący dopiero muzycy. Nie sposób nie wspomnieć o przeboju wylansowanym w 1980 roku przez Alicję Majewską Jeszcze się tam żagiel bieli, czy piosence Jeszcze w zielone gramy z 1989 roku, bez której trudno wyobrazić sobie koncert Magdy Umer

Po teksty Wojciecha Młynarskiego cały czas sięgają polscy artyści. W 2019 roku studenci i doktoranci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie wykonali koncert Młynarski mniej znany, prezentując zarówno mniej znane utwory, jak również szlagiery, w nowych aranżach.

W 2020 roku, Fundacja Mam Marzenie zdecydowała się ponowić ten wyjątkowy koncert i przy ścisłej współpracy ze studentami i doktorantami UMFC oraz przy udziale wybitnych artystów przygotowała koncert Magia marzeń. Młynarski mniej znany.

W koncercie wystąpią Alicja Majewska, Dorota Miśkiewicz, Magda Umer, Jacek Bończyk, Andrzej Lampert oraz Jan Młynarski, a także studenci stołecznego Uniwersytetu Muzycznego. Całości wydarzenia towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna UMFC pod batutą Zuzanny Falkowskiej. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na realizację marzeń chorych dzieci, która jest celem działania Fundacji. Fundacja Mam Marzenie spełniła już ponad 8500 marzeń! Jej Wolontariusze nie tylko wierzą, ale mając na to liczne dowody wiedzą, że spełnienie marzenia chorego dziecka niesie w sobie olbrzymią dawkę terapeutyczną. Oczekiwanie na spełnienie najskrytszych pragnień, a następnie ich realizacja to nie tylko terapia dla psychiki chorego, ale także dla jego ciała.

Marzyciele, bo tak są nazywani podopieczni Fundacji, mogą wybrać marzenie z czterech głównych kategorii. Zobaczyć – to kategoria podróżnicza, zamykająca się w obrębie krajów europejskich. Trafiają tu marzenia związane z górami, morzem, ciepłą wyspą czy parkiem rozrywki. Jeśli Marzyciel jest fanem Roberta Lewandowskiego, Martyny Wojciechowskiej lub innych znanych osób, Fundacja spełni marzenie o spotkaniu. Kolejne, to marzenia o tym, aby być – żołnierzem, strażakiem, księżniczką czy … pisarką – akurat tym marzeniem sama Marzycielka postawiła przed sobą wysoką poprzeczkę, ponieważ Fundacja „tylko” wydała napisaną przez nią samą książkę. Wśród wielu pięknych marzeń pojawiają się także te rzeczowe, aby dostać rower, domek na drzewie, komputer czy telefon.

Każde marzenie jest dla Fundacji piękne i wyjątkowe! Żadne nie mogłoby być zrealizować bez wsparcia sponsorów, darczyńców, ludzi dobrej woli 1% oraz zbiórek i akcji publicznych.

Kupując bilet na koncert charytatywny Magia marzeń. Młynarski mniej znany, nie tylko wysłuchają Państwo pięknych tekstów w świetnym wykonaniu, ale także wezmą Państwo udział w spełnieniu któregoś z pięknych marzeń.

 

Dodatkowo, w trakcie przerwy, z pysznym ciastkiem i aromatyczną kawą będzie można bliżej poznać wolontariuszy, Marzycieli i marzenia już spełnione, bowiem w foyer Teatru rozmieszczone zostaną Strefy Marzeń. Będzie można wesprzeć finansowo wybrane, bardzo konkretne marzenie w każdej ze Stref lub zaznaczyć swój dział przez uczestnictwo w loterii fantowej.

 

Zapraszamy do wysłuchania pięknego koncertu. Bilety dostępne na stronie palladium.pl oraz na portalach współpracujących .

Zapraszamy do realizowania, wraz z Fundacją Mam Marzenie, pięknych, terapeutycznych, dziecięcych marzeń.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone