SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Kto zostanie Kobietą Sukcesu Mazowsza? Już wkrótce finałowa gala

fot. materiały prasowe

Uroczyście uhonorowana zostanie Złota Dziesiątka pań wyróżnionych podczas III Wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza, a statuetkę z rąk marszałka Mazowsza otrzyma wybrana przez kapitułę Kobieta Sukcesu 2013.

Imprezie patronuje Międzynarodowe Forum Kobiet – organizacja kobiet przedsiębiorczych przy SGH w Warszawie. Wśród gości honorowych tegorocznej uroczystości znajdzie się Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia 2013 r. w Warszawie o godz. 18.00 w Warszawskiej Operze Kameralnej przy Alei Solidarności 76b.

Patronat nad całością obejmują prof. Danuta Huebner, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim i Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Kandydatki do Wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza zgłaszają przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach.

Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2013 wyłania kapituła, składająca się z autorytetów i uznanych postaci Mazowsza.

Wybory Kobiet Sukcesu mają już w Polsce długą tradycję. Od 15 lat odbywają się na Warmii i Mazurach i cieszą się ogromnym zainteresowaniem społeczności. Do regionów wyróżniających swoje Kobiety Sukcesu dołączył również Śląsk. Wydarzenia obserwują tysiące słuchaczy, widzów i czytelników regionalnych mediów.

Wśród gości honorowych w dotychczasowych edycjach Gali Kobiet Sukcesu Mazowsza były takie osobowości jak euro deputowana prof. Danuta Huebner czy aktorka Agata Kulesza. Na Gali nagrody otrzymują też mężczyźni. Są to statuetki „Duża Buźka” przyznawane przez Międzynarodowe Forum Kobiet mężczyznom, których podziwiają kobiety za pasję życia, tworzenia i społecznych dokonań. Wśród nagrodzonych byli dr Ludwik Sobolewski, były prezes Giełdy Papierów Wartościowych oraz Piotr Pacewicz, publicysta gazety Wyborczej, pomysłodawca akcji „Rodzić po ludzku”.

Więcej o dorocznych Wyborach Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur przeczytać można na stronie www.kobietysukcesu.eu.

Wybory i Gala Kobiety Sukcesu, to wydarzenie, które wpisuje się politykę Unii promowania kobiet w życiu publicznym. Światła reflektorów skierowane są podczas tego spotkania na panie, które zazwyczaj wykonują swoją niezwykle ważną dla społeczności pracę w cieniu mężczyzn. Tym razem to one są bohaterkami pierwszego planu. Gala prezentuje szerokie spektrum ich dokonań w różnych dziedzinach. Dla zasłużonych kobiet w regionie i zgromadzonej publiczności jest to głębokie i wzruszające przeżycie.

Stały elementem gali są pokazy mody młodych projektantów, laureatów Konkursu FUTURE na Poznańskim Tygodniu Mody. Kolekcje do pokazów typuje i przygotowuje pokaz Ilona Kanclerz, znawczyni mody, opiekunka wystawy FUTURE w Poznaniu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone