SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncerty Orkiestry GRANDIOSO

fot. mat. prasowe

W dniach 16 i 17 listopada, w Sali Koncertowej radomskiego Zespołu Szkół Muzycznych, młodzi muzycy zaprezentują tegoroczny repertuar, a będą to m. in.:
Uwertura „Bajka” Stanisława Moniuszki – która zostanie wykonana w ramach Roku Moniuszkowskiego, muzyka z filmów „Jak wytresować smoka” (How to Train Your Dragon) i Terminal, muzyka łotewska (Suita Kurzeme – Sergejsa Universsa, Marsz Tauru Parade), a także ogniste argentyńskie Malambo z baletu Estancia Alberto Ginastery.

W drugiej części koncertu Orkiestra Grandioso wykona sceniczną wersję swojego tegorocznego show #ItIsNotTooLate, podczas którego zaprezentuje się nowa sekcja Orkiestry – Color Guards operująca kolorowymi flagami. W show wykorzystano fragmenty dzieł Giuseppe Verdiego, Modesta Mussorgskiego, Gustava Holsta, Leo Delibesa. Nie zabraknie muzyki popularnej z repertuaru Daft Punk, Pitbull’a, Christiny Aguilery Eda Sheerana.

Dyrygentem zespołu będzie Dariusz Krajewski.

110-osobowy zespół w roku 2020 wyjeżdża do Tajlandii na Mistrzostwa Świata Orkiestr w Bangkoku, na które kwalifikację uzyskał po świetnych występach podczas Mistrzostw Europy. Koncerty listopadowe to także część przygotowań do Mistrzostw Świata i okazja do wsparcia kosztownego wyjazdu.

 

Bilety do nabycia w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, w serwisie biletyna.pl oraz na godzinę przed koncertem (to ostatnie jest bardzo trudne). Cena biletów 30 lub 40 złotych.
Koncerty zaczynają się o godzinie 18:00.

 

Informacja o Orkiestrze Grandioso:

Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku. Orkiestra działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Składa się z dzieci i młodzieży w wieku 8 do 24 roku życia.  Jest jedną z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce. Mistrzowie Europy 2016 w konkurencji Parada Marszowa. Grandioso jest także jedną z największych młodzieżowych orkiestr w Polsce, liczącą ponad 200 osób podzielonych na 3 grupy: początkujący, Małe Grandioso, Orkiestra Grandioso.  Jest jedną z lepszych orkiestr europejskich czego dowodem są liczne nagrody zdobywane na konkursach.

W repertuarze Orkiestry znajdują się dzieła wielkich symfoników (zarówno polskich jak i światowych), muzyka współczesna i popularna.
Co roku Grandioso uczestniczy, oprócz festiwali, w konkursach o wysokim poziomie merytorycznym, gdzie startuje w kategoriach o najwyższym stopniu trudności.

 

Osiągnięcia roku 2019:

Mistrzostwa Europy w Rastede (Niemcy)

Wicemistrzostwo Europy w Paradzie Marszowej
4 miejsce w najwyższej kategorii trudności za koncert

2 miejsce w kategorii Orkiestr Dętych za przemarsz i grę w miejscu
5 miejsce za  Musztrę Paradną – Show – program zatytułowany #ItIsNotTooLate
Julia Rogala została najlepszą tamburmajorką mistrzostw.

a także:

Udział w Wiosennych Fiestach w Hiszpanii – Castellon

 

Informacja o dyrygencie

Dariusz Krajewski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu a także Zespołu Szkól Muzycznych w Radomiu i Orkiestry Grandioso.
Jako pedagog jest twórcą sukcesów swoich uczniów na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Ma w swoim dorobku Nagrody Prezydenta Miasta Radomia, Nagrody Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu oraz Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. W 2012 roku na festiwalu w Inowrocławiu otrzymał Nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie sztuki dyrygenckiej.
Był nominowany do

– Tytułu „Człowiek Roku 2018“ w kategorii Kultura

– Radomskiej Nagrody Kulturalnej za rok 2014

oraz otrzymał odznaczenie państwowe Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę, a w 2018 był Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone