SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”

W najbliższą niedzielę 15 lipca, o godzinie 19.00, koncert XIV edycji Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, odbędzie się w sali balowej pałacu Lasotów w Zielonkach k. Starych Babic. Ten XIX wieczny zabytek z charakterystyczną okrągłą wieżą, odbudowany z wielkim pietyzmem przez obecnego właściciela Zenona Lasotę, jest otoczony parkiem, w którym rosną wiekowe drzewa, uznane za pomniki przyrody.

Usłyszymy dwie artystki młodego pokolenia: wiolonczelistkę Izabelę Buchowską, oraz harfistkę Annę Pašić.

Izabela Buchowska, naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat jedenastu w Olsztynie, a następnie kształciła się na uczelniach w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School.

Jako solistka i kameralistka występowała w Europie i USA. Występowała podczas znaczących festiwali muzycznych. Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra oraz z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Jako kameralistka koncertuje w różnych składach, wielokrotnie nagrywała muzykę do teatru, radia i telewizji. Muzyka współczesna stanowi dużą część jej repertuaru, często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych. Gra również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej.

Anna Pašić pochodzi z Wrocławia. W 2015 r. uzyskała tytuł magistra na wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie harfy dr Malwiny Lipiec-Rozmysłowicz. Uczęszczała także do Królewskiego Konserwatorium w Brukseli (Koninklijk Conservatorium Brussel), gdzie kształciła się u Jany Bouškovej. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich pracując z wybitnymi profesorami. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol oraz Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Występowała m.in. w Narodowym Forum Muzyki, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Kaliskiej i Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

Na co dzień współdziała z artystami rozrywkowej i alternatywnej sceny muzycznej. Od 2015 roku występuje ze Stefanem Wesołowskim, znanym kompozytorem, skrzypkiem i producentem muzycznym.

W programie m.in. : B. Andres, C. Debussy, E. Granados, J. Ibert, A. Piazzolla, E. Satie.

ZAPROSZENIE NA KONCERT

NIEDZIELA 15 LIPCA GODZINA 19.00 – ZIELONKI k.STARYCH BABIC, PAŁAC LASOTÓW

wykonawcy:
Izabela Buchowska – wiolonczela
Anna Pašić – Harfa

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Stare Babice Krzysztofa Turka

organizatorzy:
Pałac Lasotów
Towarzystwo Muzyczne im. K.Wiłkomirskiego

dofinansowanie:
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl oraz na facebooku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone