SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncert Gwiazdy Flamenco pt. „Moje Dziedzictwo”

mat. prasowe

3 marca o godz. 18 w w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych W Warszawie odbędzie się Koncert Gwiazdy Flamenco pt. „Moje Dziedzictwo”.

Zobaczymy – Rosario Montoyę Farrucę- córkę legendarnego tancerza, El Farruco. Jest to znakomity ród Cyganów Andaluzyjskich, który przyczynił się do rozwoju i popularności sztuki flamenco na całym świecie, Do dzisiaj potomkowie tej rodziny cieszą się ogromnym szacunkiem i popularnością w Hiszpanii a w świecie artystów flamenco uznani są za wielkie autorytety. Będąc wierni swej tradycji, przekazują flamenco w sposób w jaki mało kto potrafi. Sięgają do korzeni tej sztuki, ale też mają świadomość, że sztuka musi być żywa i rozwijać się z duchem czasu. Farruca jest znakomitą tancerką, o której w Nowym Yorku pisano recenzje, że jej taniec: „to niekończące się przywoływanie muz na scenie”.

W Warszawie artystka zatańczy solo i w duecie ze swoim synem Mauelem EL Carpetą, który jest najmłodszym spadkobiercą dziedzictwa rodu Farrucos i ma status równie wielkiej gwiazdy co jego starsi bracia i mama. To będzie niezwykle rzadki, połączenie występu matki i syna, wielopokoleniowe, różnorodne. Ponieważ w tej rodzinie sztukę flamenco kultywuje się od końca XIX. Artystów tych możemy podziwiać w wielu produkcjach filmowych znanego reżysera Carlosa Saury.

Na scenie wystąpią również znakomici śpiewacy młodego pokolenia, Ezequiel Montoya i Juan EL Negro. Obaj mają niespełna 18 lat, są spokrewnieni z Farrucos. Posiadają piękną barwę głosu oraz umiejętność przekazywania w śpiewie emocji, sięgających do serca słuchaczy.

We Flamenco ważną rolę odgrywa rytm, tzw: compas, na instrumentach perkusyjnych zagra Lolo Lozano Montoya, który mimo młodego wieku, jest znakomitym perkusistą a jego instrument to cajon.

Oprawa muzyczna w wykonaniu wybitnego gitarzysty – Romana Vincente.
Bilety w cenie 100 i 120 zł do nabycia na www.arteflamenco.eu, Ticketmaster.pl oraz przed koncertem.
Miejsce: Warszawa ul Koszykowa 86, Akademia PJATK

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone