SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncert galowy laureatów festiwalu MIT TON 2019 Piosenki Czesława Niemena

fot. mat. prasowe

Po raz drugi na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej oraz na antenie RDC gościć będą laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu dla dzieci i młodzieży MIT TON organizowanego przez Dom Kultury Dorożkarnia na Siekierkach. Piątek, 15 listopada o godzinie 18:00 z transmisją na antenie Radia Dla Ciebie!

MIT TON 2019, to dwunasta już odsłona projektu wokalnego dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem jest przypomnienie, uaktualnienie i promocja najlepszych wzorców polskiego repertuaru. Patronami kolejnych spotkań wokalnych byli: dwukrotnie Jacek Cygan, Marek Dutkiewicz, Seweryn Krajewski, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, Wojciech Młynarski i Katarzyna Gärtner. Podczas tegorocznego festiwalu młodzi wokaliści odkrywać będą na nowo piosenki uznawanego za twórcę wszechczasów, jednego z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, oryginalnych i wpływowych artystów XX wieku – Czesława Niemena. Są one doskonałą propozycją repertuarową dla młodzieży, która zajmuje się śpiewaniem i muzykowaniem. DOROŻKARNIOWY festiwal wskazuje taką możliwość, inspiruje młodych do pracy nad materiałem – niebanalnym, pięknym, mądrym i szlachetnym… i co ważne, rodzimym.

MIT TON festiwal wyróżnia się przyjazną atmosferą przesłuchań zbliżoną bardziej do kameralnego koncertu niż stresującej rywalizacji konkursowej. Członkowie jury w swoich wypowiedziach bardziej dzielą się wiedzą i doświadczeniem, wskazują kierunki rozwoju niż krytykują młodych wykonawców. Udział w festiwalu to przygoda z historią i polską muzyką rozrywkową, ale również możliwość pracy nad warsztatem wokalnym i obyciem scenicznym, podczas zajęć z profesjonalnymi trenerami.

Czesław Niemen – wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. Urodzony 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka, zmarł 17 stycznia 2004 w Warszawie. W tym roku obchodzimy 80. rocznice urodzin mistrza. Był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku. Zaczynając od prostych piosenek w stylu pop, szybko zwrócił się w kierunku jazzu i muzyki awangardowej. Charyzmatyczny wokalista obdarzony wyjątkowym głosem, był także jednym z pierwszych w Polsce muzyków wykorzystujących na dużą skalę instrumenty elektroniczne. Pod koniec swojego życia artysta był jednak bardziej zainteresowany malarstwem i grafiką komputerową, niż muzyką. Przed koncertem galowym laureatów MIT TON 2019 będzie można również podziwiać prace malarskie i graficzne mistrza.

Patronat Honorowy: Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Patronat Medialny: Radio Dla Ciebie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone