SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kobyłka zaprasza na Festiwal Wielkopostny

fot. materiały prasowe

Podczas Festiwalu Wielkopostnego będzie okazja wysłuchać koncertów w wykonaniu artystów uznanych w Polsce, jak również na świecie.

Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce organizuje I Kobyłkowski Festiwal Wielkopostny. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu została Pani Alina Stefaniak – wieloletni pracownik Filharmonii Narodowej, a obecnie dyrygentka chóru „ Cantanti”.

17 marca o godzinie 14:00 w Kościele p.w Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce oficjalne otwarcie Festiwalu zainauguruje występ zespołu wokalnego „Ars Antiqua”. Zespół specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej, ma także w repertuarze utwory współczesne, opracowania muzyki ludowej, negro spirituals i kolędy. „Ars Antiqua” występowała we Włoszech, w Niemczech i na Litwie. Zespół jest laureatem 12 krajowych i zagranicznych konkursów.

Kolejny występ to koncert zespołu Hexatonic TRIO:

Anna Włodarska-Szetela – flet

Joanna Żmijewska – obój

Katarzyna Piotrowska – fagot

24 marca również o godzinie 14:00 w kościele p.w. Św. Kazimierza Królewicza będziemy mogli być świadkiem bezprecedensowego wydarzenia w Kobyłce. Wysłuchamy bowiem koncertu w wykonaniu orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej z Warszawy.

W ramach I Festiwalu Wielkopostnego w Kobyłce odbędą się również wydarzenia około festiwalowe:

22 marca o godzinie 19:00 odbędzie się wieczór poetycki poświęcony poezji noblisty Rabindranatha Tagore „Bezkresne owocobranie” , który poprzedzi otwarcie „Wystawy Sztuki ludowej i Sakralnej” z kolekcji Wioletty i Artura Bieszczadów. Kolekcja obejmuje współczesną sztukę ludową z południowej części Polski Beskid Niski i Sądecki. Kolekcja, która będzie zaprezentowana w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce obejmuje prace starszego pokolenia z okolic Paszyna (k. Nowego Sącza), miejsca gdzie tradycja rzeźbiarska jest chyba najlepiej rozwinięta spośród regionów Polski, a w konsekwencji – gdzie znajduje się największe w Polsce Muzeum Sztuki Ludowej.

Ostatnim wydarzeniem Festiwalu będzie „Jarmark Wielkanocny” przed MOK-iem, na którym będzie można zakupić wyroby z regionu Kurpi i nie tylko.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone