SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kobiety weterynarii z całej Polski spotykają się w Warszawie!

To tutaj, 25 września odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Kobiet Weterynarii 2021. Radio dla Ciebie jest patronem medialnym wydarzenia! Jakie są wyniki ogólnopolskiego badania ankietowego „Kobieta weterynarii 2021?”, Przed jakimi wyzwaniami stoi nowoczesny biznes weterynaryjny? Jak prowadzić dobrze prosperującą lecznicę? Jak chronić swój biznes? Czy można osiągnąć balans między życiem zawodowym i prywatnym? Co robić, aby lecznica osiągała stabilność finansową? Czy reagować na hejt w Internecie? Na te i szereg innych pytań odpowiedzą praktycy związani z branżą weterynaryjną w trakcie tegorocznego I Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet Weterynarii, który odbędzie się w dniu 25 września w Warszawie.

Kongres Kobiet Weterynarii  to wydarzenie, którego celem jest edukowanie i wzmacnianie biznesów weterynaryjnych. To przestrzeń stworzona na potrzeby dyskusji o współczesnej sytuacji kobiet, pracujących w weterynarii. Organizatorki : lek. wet. Anna Dominiak i Agata Niemiec  stawiają przede wszystkim na łączenie nauki z praktyką, wiedzy pochodzącej z badań i analiz z doświadczeniem praktyków branży wet.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest  Motywacja, Rozwój. Integracja.  To odpowiedź na potrzeby wynikające ze zmian,  w których uczestniczy całe  środowisko zawodowe. Branża weterynaryjna z roku na rok powiększa swoje szeregi o świetnie wykształcone kobiety, lekarki weterynarii, przybywa absolwentek wydziałów medycyny weterynaryjnej.

– Od lat obserwujemy dynamiczny wzrost  profesjonalnych lecznic weterynaryjnych, które prowadzą kobiety, lekarki weterynarii. Podczas Kongresu  KW będziemy poszukiwać odpowiedź na szereg ważnych pytań. Co możemy wspólnie zrobić dla siebie, aby realizować swoje plany i marzenia zawodowe, czerpać satysfakcję z wykonywanego zawodu? Jak kobiety, pracujące w lecznicach dają sobie radę? W jakim kierunku zmierza branża weterynaryjna? – mówi lek. wet. Anna Dominiak, organizatorka i współpomysłodawczyni Kongresu  KW.

Stworzyłyśmy ciekawy program,  już teraz mogę zdradzić kilka szczegółów. W tym roku będziemy mogli wysłuchaćj m.in.  Debaty: Przyszłość kobiet weterynarii,  co nam mówią wyniki badania?  z  udziałem ekspertów: dr n. wet Sylwii Lew- Kojrys,  posłanki na sejm RP lek. wet. Doroty Niedzieli, dr n. wet. Doroty Pomorskiej – Handwerker,  dr n. wet. Agnieszki Cekiery, lek. wet. Anny Misztal- Kuneckiej, lek. wet. Małgorzaty Ściskalskiej.

Podczas Kongresu odbędzie się premiera książki Moniki Sławeckiej „Hejt”.

 

  Cały program znajduje się tutaj https://kongreskobietvet2.konfeo.com

 

W tym roku, organizatorki zdecydowały się na realizację Kongresu w formule stacjonarnej, ale zaznaczają, że zapraszają osoby zaszczepione lub z negatywnym wynikiem testu przeciw Covid-19.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone