SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jem i wspieram! Hala Gwardii gotuje świąteczną zupę

W piątek, 21 grudnia Hala Gwardii gotuje świąteczną zupę, z której dochód zostanie przekazany na podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Pragi. Rado dla Ciebie objęło patronat nad wydarzeniem.

Towarzystwo Przyjaciół Pragi jest kontynuatorem tradycji rozpoczętych w 1915 r. To grupa osób, które czują potrzebę dochowania ciągłości historycznej idei pracy społecznej i przekazania jej kolejnym pokoleniom. Dwa podstawowe cele Towarzystwa to rozwój lokalnej społeczności i ochrona dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez warsztaty edukacyjno-sportowe z mieszkańcami. Podopieczni Towarzystwa realizują na zajęciach swoje pasje, uczą się pracy zespołowej i odpowiedzialności za dobro wspólne.

Poznają wyjątkowe, autentyczne dziedzictwo kulturowe Pragi i sposoby, w jakie należy je chronić. Nauka szacunku do siebie, ale i przeciwnika, pokonywania własnych słabości i cieszenia się z sukcesów odbywa się również przez sport. W wolnych chwilach Towarzystwo organizuje spacery, wykłady, wystawy czy koncerty, przełamując stereotyp Pragi jako dzielnicy niebezpiecznej  i nieprzyjemnej.

Do wyczerpania zapasów

Do pomocy przy gotowaniu 400 l świątecznej zupy zaprosiliśmy Jurka Sobieniaka, szefa kuchni Niezłe Bydło, Vienia – rapera i kucharza, Monikę Mrozowską – propagatorkę książek o kuchni zdrowej, ekologicznej i ekonomicznej, Michała Olszewskiego – wiceprezydenta m.st. Warszawy. Każdy z gości będzie serwował zupę, którą doprawi i przygotuje według własnego przepisu.

Zupy będą wydawane gościom Hali Gwardii od godz. 12.30 do wyczerpania zapasów przy wsparciu dzieci z Gimnazjum Middle International School w Józefosławiu i Piotra Stryczyńskiego z Towarzystwa Przyjaciół Pragi, który w trakcie wydarzenia opowie o stowarzyszeniu oraz jego projektach.

Opłata za świąteczną zupę przygotowaną w Hali Gwardii wyniesie 10 zł za porcję i 20 zł za słoik, mile widziane są większe datki. Można też składać zamówienia na przedświąteczne lunche w pracy (od 10. słoików 1-litrowych), które możemy dostarczyć do każdego biura w centrum Warszawy. Wystarczy przyjść i złożyć zamówienie osobiście lub wysłać wiadomość prywatną na FB Hali Gwardii. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na działanie Towarzystwa.

Dodatkowo Maria Majewska z Fundacji Zmiana obdaruje najhojniejszych darczyńców książką.

Konkurs

W trakcie Wielkiego Gotowania Świątecznej Zupy będzie można podziwiać wyróżnione prace w konkursie fotograficznym „Anielska Warszawa”, który odbył się w ramach XV Warszawskiego Spotkania Wigilijnego. Celem konkursu było wyróżnienie twórców najciekawszych fotografii przedstawiających codzienne życie Warszawy. Zdjęcia, które zobaczymy w Hali dokumentują życie codzienne, osób lub wydarzeń, które odbywają się w stolicy.

Akcję wspierają: Bagstar (naczynia), Gastromagic (sprzęt do gotowania 400 l zupy), Bukat i Intermelcz (składki do przygotowania świątecznej zupy).

Zapraszamy!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone