SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

II Charytatywny Bieg Mikołajów dla Wojtka Ratyńskiego

fot. mat. prasowe

W ubiegłym roku mieszkańcy gminy Poświętne (powiat wołomiński) włożyli czerwone czapki Mikołaja i pobieli w Charytatywnym Biegu Mikołajów. Impreza zakończyła się ogromnym sukcesem – zebrano pieniądze na specjalistyczny wózek dla 5 letniego Oliwiera. Nikogo więc nie dziwi fakt, że impreza doczekała się kolejnej edycji i kolejnego beneficjenta.

W tym roku Mikołaje pobiegną Wojtka Ratyńskiego z miejscowości Turze. Chłopiec choruje na rzadką genetyczną chorobę Osteogenesis Imperfecta, czyli wrodzoną łamliwość kości (zdiagnozowano u niego II typ choroby – najcięższą postać). Jest to choroba nieuleczalna, a każdy ruch, a nawet mocniejsze kichnięcie może spowodować nowe złamanie, czasami kości łamią się samoistnie np. podczas snu. Wojtuś ma cztery lata i jest bardzo pogodnym dzieckiem, mającym duże ambicje do bycia jak najbardziej samodzielnym.  W najbliższych latach planowana jest operacja wszczepienia prętów śródszpikowych, które mają wzmocnić i prostować kości dziecka a tym samym ograniczyć ilość złamań.

Leczenie chłopca wymaga bardzo dużych nakładów finansowych, ale z pomocą dobrych ludzi jest szansa, aby w przyszłości Wojtek mógł samodzielnie siedzieć i poruszać się na wózku inwalidzkim.

Chcąc pomóc Wojtkowi i jego rodzinie mieszkańcy gminy Poświętne organizują drugą edycję Biegu Mikołajów. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2019 r. o godzinie 12:30 na terenie Szkoły Podstawowej im. por. Stanisława Lecha w Poświętnem. Zaplanowane są rywalizacje biegowe w 5 kategoriach wiekowych, a nawet rzucanie workiem Mikołaja. Oczywiście uczestnicy biegu wystąpią w czerwonych czapkach Mikołaja, które będą rozdawane przy zapisach.

W tym samym czasie w budynku szkoły odbędą się zabawy kreatywne, czytanie bajek, animacje z bajkowymi postaciami, rozgrywki w gry planszowe i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie można również zakupić świąteczne ozdoby, przepyszne ciasta, pierogi inne regionalne dania wykonane m.in. przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone