SŁUCHAJ ONLINE
MENU

II bieg Flagi w Łochowie

W poniedziałek 2 maja w Łochowie odbyła się druga edycja Biegu Flagi w Łochowie zorganizowana przez Łochowską Grupę Biegową. Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła nie tylko zawodników, ale wielu przechodniów, którzy byli zachwyceni imprezą, gdzie oprócz zawodów biegowych najmłodsi zawodnicy mogli korzystać z wielu atrakcji udostępnionych przez firmę Gabiland m.in. dwóch pompowanych zjeżdżalni, pobawić się z żywą maskotką Łosiem, który stał się klubową maskotką grupy. Po harcach na zjeżdżalni najmłodsi cieszyli się z pięknych malowideł na buziach, które wykonały wolontariuszki.

Dzieci mogły rywalizować  aż pięciu biegach na dystansie od 100 metrów do 2 km, a dla dorosłych przygotowano dwa biegi 2 km i 6 km oraz marsz Nordic Walking
Wyjątkowym wydarzeniem było zamknięcie biegu na dystansie 2 km. Zaraz po zawodnikach ruszył marsz niosący 20 metrową flagę, który prowadzili członkowie klubu motorowego Mad Moose.
Parę minut po 18:00 ruszył bieg główny na dystansie 6 km w którym wzięło udział 98 zawodników, w sumie we wszystkich biegach pobiegło 280 biegaczy.
Zawodnicy mogli czuć się bezpiecznie dzięki zaangażowaniu czterech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z  Jasiorówki, Łochowa Fabrycznego, Pogorzelca, Budzisk wspieranych prze Policję z Łochowa.
Cała impreza został przygotowana dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz lokalnych firm; Emilex Beton, Dar-Bus, Piekarni Robson, Geo- Mad i restauracji Borowianka, które zawsze chętnie wspierają inicjatywy klubu jak podkreśla prezes Łochowskiej Grupy Biegowej Teresa Węgrzyn.
Po biegu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom dla których przygotowano okazałe puchary, a w biegu głównym najlepsza zawodniczka i zawodnik dostali nagrodę od  Pałacu i Folwarku.

W biegu głównym na 6 KM:
– w kategorii kobiet:
🥇I Miejsce – Monika Nawrat z Ząbek
🥈II Miejsce – Ewa Chróst z Mińska Mazowieckiego
🥉III Miejsce – Ewa Pazuła z Wyszkowa
– w kategorii mężczyzn:
🥇I miejsce – Adam Wasilewski z miejscowości Dobre
🥈II miejsce- Maciej Dutkiewicz z Warszawy
🥉III miejsce- Kamil Lubowiecki z Piaseczna
W biegu na dystansie 2 km:
– w kategorii kobiet:
🥇I miejsce – Joanna Mizgalska z Warszawy
🥈II miejsce – Jowita Le z Warszawy
🥉III miejsce Karolina Wójcik z Warszawy
– w kategorii mężczyzn:
🥇I miejsce – Daniel Tarczyński z Świdnicy
🥈II miejsce – Szymon Kowalczyk z Urli
🥉III miejsce – Grzegorz Zwierzchoń z Warszawy
W marszu Nordic Walking na dystansie 6 km:
– w kategorii kobiet:
🥇I miejsce – Jolanta Zapałowska z Siedlec
🥈II miejsce – Magdalena Wysocka z miejscowości Skórzec
🥉III miejsce – Katarzyna Filim z Kotunia
– w kategorii mężczyzn:
🥇I miejsce – Paweł Kowalik z Komarówki Podlaskiej
🥈II miejsce – Adam Kulik z Łukowa
🥉III miejsce – Janusz Zbieć z Siedlec
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone