SŁUCHAJ ONLINE
MENU

#foto_ichmiasto – konkurs fotograficzny ICH MIASTO

Fot. Stanisław Łubieński

Czy zdarzyło Wam się zagapić obserwując wrony zrzucające orzechy pod koła samochodów? Podążać wzrokiem za pięknym, nieznanym motylem, który raptem przysiadł na osiedlowym chodniku? A może wypatrzyliście nad rzeką bobra, który ciągnął za sobą wierzbowe witki? Czy zachwycają was stare, rozłożyste drzewa w parkach? Podzielcie się z nami swoim zachwytem!

Akademia Dzikiej Ochoty we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy w ramach projektu ICH MIASTO ogłasza konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcia miejskiej przyrody. Warszawa to nie tylko zamieszkana przez dwa miliony ludzi, dynamicznie rozwijająca się metropolia w sercu Europy. Nasze miasto tętni dzikim, niezwykłym życiem, jest domem dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Podziwiajcie przyrodę parków, bujne życie łąk kwietnych i spokojne trwanie starych drzew. Poznajcie swoich dzikich sąsiadów, nauczcie się z szacunkiem podpatrywać ich codzienność w myśl zasady PO PIERWSZE – NIE SZKODZIĆ.

Weźcie udział w pierwszym konkursie fotograficznym, który poświęcony jest przyrodzie Warszawy. Wybierzcie się do najbliższego parku, na łąkę kwietną czy choćby nieużytki na końcu ulicy. W granicach miasta – dzikie życie jest wszędzie. Zróbcie zdjęcie miejskiej przyrody, ptaka, owada, czy drzewa i umieśćcie na profilach: Facebook lub Instagram z #foto_ichmiasto. Najlepsze zdjęcia wybierze nasze jury, a najlepsi z najlepszych dostaną cenne nagrody!

Jury w składzie: Justyna Glusman (Urząd m. st. Warszawy), Katarzyna Jagiełło (Greenpeace Polska), Ula Frydrych (fotografka przyrody), Lech Ruta (Miejskie Zakłady Autobusowe), Filip Springer (dziennikarz, reportażysta) oraz Wiktor Bruchal (Fujifilm Polska), wybierze 20 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane warszawiankom i warszawiakom na wystawie w Parku Dreszera. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody od Fujifilm Polska – nagroda główna aparat Fujifilm X-T100 oraz aparaty Fujifilm Instax Mini 9. Wydawnictwo Czarne oraz Wydawnictwo Marginesy podarują książki. A cała dwudziestka zostanie uhonorowana wyjątkową nagrodą niespodzianką od Zarządu Zieleni m. st. Warszawy.

Więcej informacji http://ichmiasto.pl/

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone