SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Festiwal Muzyczny „Nasza Solidarność” w rocznicę stanu wojennego

W czwartek 13 grudnia 2018 r. w klubie Proxima w Warszawie odbędzie się festiwal muzyczny „Nasza Solidarność” upamiętniający 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Termin: 13.12.2018 Miejsce: Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa Godz.: 19:00 Wstęp wolny

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku Wojciech Jaruzelski wraz z władzami komunistycznymi PRL-u wprowadził stan wojenny na terenie całej Polski. Na społeczeństwo nałożono ograniczenia i zakazy, które miały na celu zahamować aktywność obywateli dążących do zmiany ówczesnego ustroju państwa. W całym kraju wybuchły strajki, które były brutalnie tłumione. Z dniem 22 lipca 1983 roku Rada Państwa zniosła stan wojenny. Postanowiliśmy zorganizować festiwal muzyczny, który upamiętni ten trudny dla Polaków czas.

W ramach Festiwalu wystąpią cztery podmioty prezentujące różne nurty muzyczne.

fot. mat. prasowe

Gwiazdami wieczoru będą formacje Muńka Staszczyka i Darka Malejonka -muzyków czynnych w stanie wojennym, autorów utworów, które od lat 80-tych cieszą się ogromną popularnością.

Oprócz nich wystąpią popularni artyści młodszego pokolenia czyli „Kaliber 44”oraz Robert Cichy, rockman promujący swoją nową płytę. Dodatkowo wynajęliśmy młodych, ale profesjonalnych twórców z branży filmowej, którzy za niewielkie wynagrodzenie zgodzili się przygotować materiały filmowe promujące nasze wydarzenie.

MUNIEK I PRZYJACIELE to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi:

Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam.

KALIBER 44 – pionierzy i legenda polskiego hip-hopu. Po powrocie na scenę w 2016 roku Kaliber występami na najważniejszych imprezach w kraju (Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Solidarity of Arts, Jarocin, Hip-Hop Kemp) potwierdził świetną formę koncertową oraz status gwiazdy muzyki Hip-Hop. Zespół ma na koncie imponującą listę ponadczasowych utworów; “Psychodela”, “Plus i minus (+i-)”, “Gruby czarny kot”, “Film”, “Konfrontacje”, „Normalnie o tej porze” czy “Nieodwracalne zmiany”. Na ich muzyce wychowały się już dwa pokolenia a koncerty przyciągają nieustannie nowych fanów. Zespół w składzie Abradab, Joka, DJ Jaroz.

Po 20 latach DAREK MALEJONEK, lider legendarnej grupy Houk wraca do rockowego grania! Pomysły i brzmienia, które zbierały się i dojrzewały przez lata wreszcie znajdą ujście w postaci nowego projektu Artysty. DAREK MALEJONEK HYPERHEMON, bo tak oficjalnie nazywa się nowy zespół Maleo, to mieszanka najróżniejszych gitarowych brzmień z domieszką elektroniki. Koncertowo zapowiada się petarda, również z tego powodu, że w repertuarze znajdą się także utwory zespołu Houk! Płyta ukaże się wiosną 2019 roku.

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June.

Harmonogram festiwalu:
18.00 – otwarcie klubu
19.00 – Robert Cichy
19.40 – Darek Malejonek Hyperhemon
20.50 – Kaliber 44
22.00 – Muniek i Przyjaciele
23.00 – zakończenie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone