SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Festiwal „Asteriada” – artystyczny marzec w Warszawie

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” tworzy rozpoznawalne miejsce wymiany doświadczeń w zakresie pracy artystycznej. Co roku w „Asteriadzie” uczestniczy ponad 3 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat. RDC objęło patronat nad wydarzeniem.

Czym jest Asteriada?

Co roku do Domu Kultury „Włochy” przejeżdża ponad 3 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat, reprezentujących placówki oświatowe i pozaszkolne oraz ośrodki kultury z całego województwa. Przez prawie miesiąc, w trzech konkursach: Piosenki dla solistów-wokalistów oraz Piosenki dla zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i dla chórów; Zespołów Tanecznych; Teatrów Amatorskich i grup musicalowych najmłodsi uczestnicy po raz pierwszy próbują swoich sił jako twórcy, a starsi i bardziej doświadczeni realizują marzenia o występie na profesjonalnej scenie.
Dlaczego warto wziąć udział?

„Asteriada” to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Festiwal pracował na swoją rozpoznawalność 18 lat. Od samego początku jego ideę wspierają uznani wykładowcy uczelni artystycznych, artyści scen polskich oraz wykwalifikowani specjaliści. Dzielą się z uczestnikami swoimi uwagami, konstruktywnie wpływają na rozwój ich warsztatu artystycznego.

Zgłoszenia do udziału w Festiwalu przyjmowane są do 25 stycznia 2019 r.

Jak wygląda przebieg Festiwalu?

„Asteriada” to konkurs wieloetapowy. Eliminacje konkursowe prowadzone są w trzech etapach z podziałem na placówki szkolne i pozaszkolne. Pierwszy etap to eliminacje wstępne dla kategorii teatr i piosenka. W drugim etapie mierzą się wyłonieni z pierwszego etapu: wokaliści, twórcy spektakli oraz tancerze. Do trzeciego etapu, udziału w Koncertach Galowych, zostają zaproszeni tylko wybrani uczestnicy. Najlepsi z najlepszych.
Dwa Koncerty Galowe i ogłoszenie wyników odbędą się w dniach 2 i 6 kwietnia br w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy”, ul. 1 Sierpnia 36a.

Szczegóły dotyczące przebiegu Festiwalu, karta zgłoszenia i regulamin są dostępne na TUTAJ.

Kto wspiera tegoroczną Asteriadę?

W tym roku patronami „Asteriady” są Polskie Radio RDC , Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej i Warszawski Program Edukacji Kulturalnej. Organizatorzy mają nadzieję na wsparcie patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrza Dzielnicy Włochy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone