SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Dzień Ojca” w Palladium. Pierwszy taki koncert w czasie pandemii

fot. mat. prasowe

Od 19:00 w Teatrze Palladium w Warszawie trwa pierwszy koncert muzyki klasycznej w dobie pandemii koronawirusa. Wstęp wolny, po wcześniejszej rejestracji pod adresem klub@hybrydy.pl. Wydarzenie prowadzi prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz.

Na stronie Fundacji Universistatis Varsoviensis, TVP3 Warszawa, NCK.pl, oraz oficjalnej stronie internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – www.niepodlegla.gov.pl odbędzie się transmisja online koncertu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego wirtualnego wysłuchania koncertu składającego się z ulubionych utworów  Ojca Świętego m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod batutą Anny Duczmal-Mróz wraz z solistą Jarosławem Żołnierczykiem.

We wtorek 23 czerwca br. będziemy obchodzili Dzień Ojca. Tegoroczne obchody Dnia Ojca pragniemy uczcić w sposób wyjątkowy koncertem z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego.

W poniedziałek 18 maja 2020 roku przypadła już 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – największego Polaka w historii. Jedynego naszego rodaka, który realnie, w znaczący i pozytywny sposób wpłynął na losy całego globu; jednego z najważniejszych autorów obecnej polskiej niepodległości. Jan Paweł II dokonał wielu historycznych przełomów, a jego nauczanie jest obecnie studiowane na uczelniach całego świata.

Koncert z okazji 100.rocznicy urodzin Jana Pawła II będzie stanowił doskonałą okazję do wzbogacenia serca i rozumu.

Papież wskazywał, że w świecie pełnym pychy, żądzy ,zysku i gonitwy za dobrami materialnymi tym bardziej trzeba wskazywać na zbawienną moc pokory, prostoty, ubóstwa. Warto wracać do jego słów, naśladować jego postawę wobec bliźniego.

Specjalnie na datę wydarzenia wybraliśmy 23 czerwca 2020r. „Dzień Ojca”. Jan Paweł II Ojciec Święty był ambasadorem dzieci i młodzieży. Ogromna wrażliwość serca Papieża przejawiająca się w życiu przenikniętym Ewangelią, pozwalała mu kierować uwagę ku najmniejszym, najbardziej bezbronnym, potrzebującym miłości i opieki. Z wielką żarliwością bronił prawa do życia każdego poczętego dziecka.

Jest to przede wszystkim wydarzenie afirmujące ojcostwo. W XXI wieku widzimy ogromny kryzys rodziny i osłabienie autorytetu ojca. W ostatnich dekadach XX wieku i pierwszej XXI dla naszej Wspólnoty symbolem ojcostwa był Ojciec Święty Jan Paweł II. Swoją postawą i nauką podkreślał wagę roli ojca jako świadomego nauczyciela i wzoru do naśladowania dla dzieci. Głowa rodziny będąca osobą odpowiedzialną, cierpliwą i wyrozumiałą. Koncert nasz dedykujemy wszystkim ojcom.

***

Repertuar koncertu:

W.A. Mozart – Divertimento KV 138

Wojciech Kilar – 2 walce

Karol Szymanowski – Etiuda b-moll

Henryk Mikołaj Górecki – Concerto notturno na skrzypce i orkiestrę – solista Jarosław Żołnierczyk

F. Chopin – 2 preludia w aranżacji na ork. smyczkową

I.J. Paderewski – Pieśń

Wojciech Kilar – Orawa

Prowadzenie koncertu: Tadeusz Deszkiewicz

Transmisja online koncertu z Teatru Palladium rozpocznie się o godzinie 19.00 , 23 czerwca 2020 roku na stronie Fundacji Universitatis Varsoviensis, NCK.pl, TVP3Warszawa orazoficjalnej stronie internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – www.niepodlegla.gov.pl.”

Organizator: Fundacja Universitatis Varsoviensis

Współorganizator: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialny: TVP3 Warszawa, Radio Wnet, Polskie Radio RDC, Niepodlegla.pl

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci”

Czytaj też:

„KWARANTANNA W HI-FI” NA ANTENIE RDC! WYSTĘP KAROLA RADZIWONOWICZA

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone