SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Charytatywny Ultra Bieg – UltraMarzenie

21 sierpnia na trasie Pielgrzymki Ojców Paulinów (Warszawa – Częstochowa) wystartuje niezwykły ultra bieg „UltraMarzenie”, którego celem jest wsparcie zbiórki pieniędzy potrzebnych na operacje, leczenie i rehabilitację ponad rocznego Kubusia z Woli Rasztowskiej (gmina Klembów). Kuba Rydzio urodził się ze złamaną kością udową, dysplazją biodra ze zwichnięciem typu IV, a także cierpi na niedorozwój kości udowej. Leczenie chłopca jest skomplikowane i długotrwałe, ale dzięki niemu będzie miał szansę na stawianie swoich pierwszych kroków bez bólu na zdrowych nóżkach.

Pomysłodawcami tego biegu są Mariusz Myśliwiec – wujek Kubusia oraz Grzegorz Świętoń. Mariusz to zwycięzca tegorocznego Biegu Rzeźnika Ultra na dystansie 107 km w bieszczadzkiej Cisnej. Na swoim koncie ma wiele biegów górskich, o różnej skali trudności, a tegoroczny „Rzeźnik” jest jego największym sukcesem startowym, bo zajął pierwsze miejsce z czasem nieco ponad 14h i 36 minut. Grzesiek także specjalizuje się biegach górskich i biega ultra. Jest doświadczonym ultramaratończykiem, a sukcesy sportowe zdobywa na rożnych dystansach od wielu lat. Panowie zmierzą się z dystansem ok. 300 km w maksymalnie najkrótszym czasie, jaki będzie możliwy do zrealizowania, a wsparcie biegowe zapewni im Tomasz Wróbel – wszechstronny, szybki biegacz,
z doświadczeniem w biegach crossowych (m. in. 1. miejsce w XI Półmaratonu Komandosa) i biegach ultra. Nad sprawnym przebiegiem akcji i supportem podczas wydarzenia będzie czuwać Katarzyna Zgoda – biegaczka, triathlonistka, organizatorka/ współorganizatorka nie jednej imprezy, także charytatywnej.

Start „UltraMarzenie” będzie miał miejsce przed Kościołem Paulinów w Warszawie. Dokładny przebieg trasy i miejsca postojowe będą podane już niebawem – także obserwujcie profil UltraMarzenie. Zakończenie wydarzenia zaplanowane jest najpóźniej na niedzielę 23 sierpnia na Jasnej Górze pod Klasztorem Ojców Paulinów w Częstochowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym ultrasom oraz pomocy
w organizacji wydarzenia. Mamy nadzieję, że wspólnie wesprzemy ten ultra bieg oraz biegaczy, którzy zmierzą się z trudnym zadaniem. Zadaniem, które ma na celu wsparcie potrzebujących podczas wyjątkowych realizacji sportowych.

Wszystkich zachęcamy do wpłacania pieniędzy na konto Kuby, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegółowe informacje możecie uzyskać wchodzą na stronę UltraMarzenie na facebooku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone