SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bezkresy Oceanów czyli XII Wiosenne Czarowanie

Majową tradycją Legionowa jest Ogólnopolski Harcerski Festiwal Piosenki Wiosenne Czarowanie. W tym roku odbędzie się w dniach 14/15/16 maja w formie hybrydowej.

Festiwal, organizowany przez Hufiec ZHP Legionowo oraz Fundację Wspieramy, jest okazją do spotkania zuchów, harcerzy oraz osób niezrzeszonych i osób z niepełnosprawnościami z całej Polski.
Hasło XII edycji to “Bezkresy Oceanów!”. Naszym celem jest rozpowszechnienie wiedzy o obecnym stanie Oceanów oraz Mórz i ochronie ich przed katastrofą ekologiczną.

Większa część Festiwalu odbędzie się w Michałowie – Reginowie, gdzie stanie scena, na której współzawodniczyć będą uczestnicy i zostanie zorganizowany biwak dla wszystkich wykonawców. Wieczorami pośpiewamy wszyscy razem podczas Nocnego Maratonu Piosenki. Koncerty gwiazd odbędą się w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo. Wystąpią tam: Niezbędny Balast (14 maja); Banana Boat (15 maja) oraz Raz Na Jakiś Czas (16 maja). Natomiast cały Festiwal będzie transmitowany na profilu Wiosenne Czarowanie oraz Fundacja Wspieramy na Facebooku.

Uczestnicy mogą wziąć udział w 9 kategoriach – zaczynając od tych dla grup przedszkolnych, gromad zuchowych czy drużyn harcerskich kończąc na solistach zuchach i harcerzach, OPEN, piosence: autorskiej i Bardów świata. Dla wszystkich chętnych rodzin, które chcą podzielić się swoim kreatywnym podejściem do muzyki również mamy innowacyjne rozwiązanie – kategorię “Śpiewające Rodziny”.

Po raz kolejny Wiosenne Czarowanie zostało objęte Patronatami Honorowymi przez: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewodę Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Legionowo, Wójtów gmin Nieporęt, Jabłonna, Wieliszew. Medialnie wspierają nas Radio Dla Ciebie oraz lokalne media.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 maja! Formularz zgłoszeniowy, harmonogram i regulamin (wraz ze wszystkimi informacjami) znajdują się na stronie: wiosenneczarowanie.info.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone