SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Asteriada – festiwal dla twórczej młodzieży z Mazowsza

Fot. mat. prasowe

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” tworzy rozpoznawalne w Warszawie miejsce wymiany doświadczeń w zakresie pracy artystycznej. Co roku udział w „Asteriadzie” bierze 3 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat.

Czym jest Asteriada?

Co roku do Domu Kultury „Włochy” przejeżdża ponad 3 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat, reprezentujących placówki oświatowe i pozaszkolne oraz ośrodki kultury z całego województwa. Przez około miesiąc, w trzech konkursach: Piosenki dla solistów-wokalistów oraz Piosenki dla zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i dla chórów; Zespołów Tanecznych; Teatrów Amatorskich i grup musicalowych najmłodsi uczestnicy po raz pierwszy próbują swoich sił jako twórcy, a starsi i bardziej doświadczeni realizują marzenia o występie na profesjonalnej scenie.

Dlaczego warto wziąć udział?

„Asteriada” to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Festiwal pracował na swoją rozpoznawalność 17 lat. Od samego początku jego ideę wspierają uznani wykładowcy uczelni artystycznych, artyści scen polskich oraz wykwalifikowani specjaliści. Dzielą się z uczestnikami swoimi uwagami, konstruktywnie wpływają na rozwój ich warsztatu artystycznego.

Jak wygląda przebieg Festiwalu?

„Asteriada” to konkurs wieloetapowy. Eliminacje konkursowe prowadzone są w trzech etapach z podziałem na placówki szkolne i pozaszkolne. Pierwszy etap to eliminacje wstępne dla kategorii teatr i piosenka. W drugim etapie mierzą się wyłonieni z pierwszego etapu: wokaliści, twórcy spektakli oraz tancerze. Do trzeciego etapu, udziału w Koncertach Galowych, zostają zaproszeni tylko wybrani uczestnicy. Najlepsi z najlepszych. Dwa Koncerty Galowe i ogłoszenie wyników odbędą się w dniach 23 i 24 marca br w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy”, ul. 1 Sierpnia 36a. Szczegóły dotyczące przebiegu Festiwalu, karta zgłoszenia i regulamin są na stronie internetowej Asteriady.

Kto wspiera tegoroczną Asteriadę?

W tym roku patronami „Asteriady” są Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej, Burmistrz Dzielnicy Włochy, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Polskie Radio RDC, Grupa COGITO-wydawca edukacyjnej prasy dla dzieci i młodzieży (Cogito, Victor, Victor Junior) oraz gazeta lokalna „Dzień Dobry Włochy”.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone