SŁUCHAJ ONLINE
MENU

48HFP Poland: Ekologiczny plan filmowy

fot. mat. prasowe

Jak przygotować „zielony plan filmowy”? Na co uważać w trakcie produkcji, aby zredukować jej negatywny wpływ na środowisko do niezbędnego minimum? Na te oraz inne pytania organizatorzy 48 Hour Film Project spróbują odpowiedzieć podczas trwania festiwalu.

– Nasz świat staje się przestrzenią, w której zaczyna brakować miejsce dla przyrody, zwierząt, a także ludzi – mówi Maria Leśnodorska, dyrektor 48HFP Poland – Jesteśmy u progu katastrofy klimatycznej, której niestety sami jesteśmy przyczyną. Pragniemy zwrócić uwagę środowiska filmoweg, co my jako jedna z większych branż kultury możemy zmienić. Przygotowaliśmy specjalne wydarzenia, których tematyką będzie ekologia na planach filmowych.

 

Już w najbliższą środę, 4 września, o godz. 20.00 w Klubojadalni Młodsza Siostra przy ul. Dobrej 14/16 w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny “Zielony plan filmowy. Ekologia w filmie”, w którym udział wezmą reżyserka Jagoda Szelc (“Wieża. Jasny dzień”, “Monument”), krytyk i kurator architektury Marcin Szczelina (wystawa “Ośmieceni. Historie z wysypiska cywilizacji” w Centrum Nauki Kopernik), Małgorzata Zając (Muzeum POLIN) oraz Aleksandra Czerniawska (Strajk na Ziemi Warszawa).

 

Kolejnym z wydarzeń będzie wykład prowadzony przez Virginie Little (Little Greenfinity) o tym jak przygotować się do konkursu 48HFP, aby uczestniczyć w nim w jak najbardziej ekologiczny sposób. Wykład odbędzie się 26 września.

 

Organizatorzy postanowili ogłosić również dodatkowy konkurs. Ekipy zarejestrowane na konkurs główny 48HFP Warszawa, będą mogły zgłosić swój film do nagrody #Eko48HFP. Ich film, poza obowiązkowymi dla wszystkich elementami, będzie musiał poruszać tematykę ekologiczną. Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu #Eko48HFP filmów specjalne Jury wybierze najlepszy ekologiczny film festiwalu.

9. edycja 48 Hour Film Project Warszawa odbędzie się w dniach 14 września-12 października 2019 r. Centralnym punktem projektu jest weekend filmowy (27-29 września), podczas którego uczestnicy – profesjonalni filmowcy i amatorzy kina – w ciągu 48 godzin tworzą krótkometrażowy film. Kreatywny wyścig z czasem poprzedzają specjalne warsztaty filmowe i prelekcje. Wszystkie ukończone filmy będą wyświetlone na dużym ekranie w Kinie Elektronik w dniach 8-11 października. W trakcie pokazów filmów w Kinie Elektronik zorganizujemy także zbiórkę filmowych elektro-odpadów (zużytych sprzętów, baterii itp.). Ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji odbędzie się podczas gali 12 października.

 

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/655571258256460/

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone