SŁUCHAJ ONLINE
MENU

32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

fot. mat prasowe

Ostatni pełny dzień 32 FSMu przebiegł w temacie posłania. Organizatorzy przewidzieli na ten dzień spotkania z misjonarzami z Peru oraz nabożeństwo o obecności Bożej.

Gośćmi dnia byli o. Jarosław Wysoczański, który ostatnim czasie sprawował funkcję sekretarza Sekretariatu Generalnego ds. Animacji Misyjnej franciszkanów oraz o. Valerio Folli oraz młodzież z Włoch. Grupa zainspirowana życiem misyjnym błogosławionych franciszkańskich o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michał Tomaszka, wyjechała na misje do Pariacoto. Bracia zostali zamordowani w Peru przez wyznawców świetlistego szlaku 9 sierpnia 1991 roku. Jest wiele materiałów na temat o. Zbigniewa i Michała. Spotykaliśmy się z ich autorami i wiedzieliśmy, że też chcemy posługiwać. Być ochrzczonym, to znaczy być posłanym. I to posłanie poczuliśmy w naszej misji – mówili goście.

Mszę poprowadził o. Jarosław Wysoczański, były sekretarz Sekretariatu Generalnego ds. misji, który mówił o wierności braci męczenników Zbigniewa i Michała, a także ich pokorze w posłaniu na misje.

Ostatnie nabożeństwo przygotowane przez braci nowicjuszy odnosiło się do tematu tegorocznego Spotkania – Obecność. o. Dariusz Sowa mówił o tym, że mamy nieustaną potrzebę odczuwania obecności Bożej. Jednak musimy zaufać obietnicy, jaką zostawił nam Bóg mówiąc: Ja Jestem. Może to być trudne dla uczestników, kiedy wrócą do swoich domów, ale są posłani, by wytrwać w tej obietnicy.

Dzień zakończył koncert Fioretti, zespołu kleryków franciszkańskich z Krakowa. Zabrzmiały utwory z płyt „Pragnienie” oraz „Mniejszy”.

  1. Franciszkańskie Spotkanie Młodych zakończy się następnego ranka mszą o 9.30. Młodzi rozjadą się do swoich domów, by spotkać ponownie za rok na 33. Spotkaniu w Kalwarii Pacławskiej.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone