SŁUCHAJ ONLINE
MENU

32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych – Wakacje pod namiotami

fot. mat prasowe

Tygodniowy obóz pod namiotami w małej miejscowości to propozycja braci franciszkanów dla młodzieży na spędzenie wakacji. 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbędzie się w terminie 21-27 lipca 2019 roku.

Spotkanie organizowane przez krakowską Prowincję św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) to najstarsze w Polsce tego typu wydarzenie. Odbywa się ono nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat w Kalwarii Pacławskiej, niedaleko granicy polsko-ukraińskiej i jest ono otwarte dla młodzieży z całego kraju.

Każdy FSM ma swoje hasło, w myśl którego organizatorzy planują program Spotkania. Tegoroczne brzmi „Obecność”.

W tym roku bardzo chcemy ukazać realną obecność Chrystusa w Eucharystii. W programie tegorocznej edycji przewidujemy ponadto spotkania ze specjalnymi gośćmi, którzy opowiedzą o tym, jak odkryli i nadal odnajdują Boga w swoim życiu. Część z nich opowie o obecności Jezusa w pracy misyjnej, inni podkreślą Jego działanie w sakramentach, Biblii i działalności Kościoła. Usłyszymy również o obecności Jezusa w naszej zwykłej codzienności – mówi o. Marcin Drąg, dyrektor FSM.

Każdego dnia uczestnicy będą mogli porozmawiać z gośćmi. W tym roku będą to: tancerka i aktorka Ida Nowakowska, reżyser Maciej Bodasiński, wokalistka Marika, biblista ks. Wojciech Węgrzyniak, raper Michał Pax Bukowski, ks. abp Adam Szal, liturgista ks. Krzysztof Porosło, br. Valerio Forli OFMConv i misjonarz o. Jarosław Wysoczański OFMConv.

Prócz spotkań z gośćmi organizatorzy przewidują atrakcje wieczorne, takie jak koncerty, spektakle oraz potańcówki. Na tegorocznym FSM-ie zagrają: Mate.O, Porozumienie, Tęgie Chłopy, Teatr A, a także Fioretti.

FSM to idealny czas na łączenie zabawy i wiary. Dlatego każdego roku organizujemy rozgrywki sportowe i zajęcia fitness. Ponadto, do dyspozycji uczestników jest wiele czasu wolnego na budowanie relacji, przyjaźni oraz na zwykły wakacyjny odpoczynek w pięknym, górskim otoczeniu – opowiada Marta Górka, rzeczniczka Spotkań.

32 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 21 lipca, a zakończy w sobotę 27 lipca. Wydarzenie odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. FSM ma charakter religijny. Jego organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone