SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Film „Mali mężczyźni”

fot. mat. prasowe

Najlepszy film Iry Sachsa, twórcy biorącego udział w tegorocznym festiwalu w Cannes, już na Blu-Ray i DVD. „Mali mężczyźni” to poruszające swoją prostotą kino obyczajowe. Oparta na autobiograficznych przeżyciach twórców historia szczerej przyjaźni dwóch chłopców z różnych warstw społecznych, których łączy wspólne marzenie o dostaniu się do prestiżowej szkoły artystycznej.

Osadzona w przepięknych sceneriach Brooklynu opowieść zainteresuje całą rodzinę, porusza ważne tematy: przyjaźni, istoty ojcostwa, ekonomicznego wykluczenia, a to wszystko w lekkiej i przystępnej formie. Wydanie poza filmem zawiera także zapis spotkania z reżyserem oraz wcielającym się w jednego z głównych bohaterów Michaelem Barbierim (Spider-Man: Homecoming), a także materiały zza kulis. Na ekranie m.in. Greg Kinnear (Mała Miss), Paulina Garcia (Narcos) i Alfred Molina (Frida).

Fabuła opowiada o trzynastoletnim Jake’u, który wprowadza się wraz z rodzicami na Brooklyn, do domu odziedziczonego po niedawno zmarłym dziadku. Poznaje Tony’ego, którego matka Leonor – chilijska imigrantka – prowadzi sklep w lokalu na dole. Chłopcy, choć pozornie od siebie różni, szybko się zaprzyjaźniają. Jake chce zostać artystą, Tony aktorem, a obaj marzą o tym, żeby dostać się do tego samego prestiżowego liceum.

Problem pojawia się, gdy rodzice Jake’a, Brian i Kathy – aktor z problemami oraz psychoterapeutka – proszą Leonor o podpisanie nowej umowy najmu.

Dla matki Tony’ego propozycja jest zbyt wygórowana. Poważny finansowy konflikt pomiędzy rodzinami chłopców, wystawia ich znajomość na próbę.

 

Reżyser Ira Sachs to czołowy amerykański twórca kina obyczajowego. W 1996 roku zadebiutował pełnometrażowym The Delta opowiadającym o podróży dwóch nastolatków odkrywających swoją seksualność. Film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i publiczności. W 2005 roku, jego kolejne dzieło Forty Shades of Blue otrzymało Nagrodę Główną Jury na Festiwalu Sundance.  Film  Zostań ze mną, opowiadający historię dwóch mężczyzn w momencie rozpadu ich związku miał swoją premierę na festiwalu Sundance w 2012 roku. Sachs otrzymał za niego nagrodę Teddy Award na Berlinale (za najlepszy film poświęcony gejom i lesbijkom), cztery nominacje Independent Spirit Awards, w tym dla najlepszego filmu pełnometrażowego i dla najlepszego reżysera. Jego film Miłość jest zagadką z Alfredem Moliną, Johnem Lithgowem i Marisą Tomei otrzymał dwie nominacje do Gotham Award i cztery nominacje Independent Spirit Awards. W 2019 roku wziął udział w konkursie głównym festiwalu w Cannes ze swoim filmem Frankie, gdzie główną rolę zagrała Isabelle Huppert.

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone