SŁUCHAJ ONLINE
MENU

26. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy już niebawem w Warszawie

Przez dwa letnie weekendy (23-24 czerwca oraz 30 czerwca – 1 lipca) stolica będzie gościć 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Widzowie będą mieli szansę zapoznać się z różnymi osiągnięciami sztuki ulicznej, nowymi trendami w tej sztuce.

Festiwal Sztuka Ulicy jest cyklicznym projektem artystycznym realizowanym w obszarach teatru, tańca, cyrku i performance’u w Warszawie od 1993 roku, to wydarzenie obowiązkowe dla każdego pasjonata teatru. Stanowi doskonałą ofertę dla mieszkańców Warszawy oraz turystów, w tym roku spektakle będą prezentowane na Rynku Nowego Miasta, w Parku Agrykola, na Placu Defilad, w Parku Szczęśliwickim oraz na skwerze przy stacji metra Słodowiec. Na tegoroczną edycję zaproszeni zostali artyści z Anglii, Holandii, Ukrainy oraz Polski.

Festiwal jest kolejnym spotkaniem z twórcami teatru plenerowego. To jedyna okazja w Warszawie, by zapoznać się z tym zjawiskiem w tak zmasowanej formie. Mam nadzieję, że przygotowane przez nas spektakle będą dla Państwa niezapomnianym przeżyciem” dyrektor artystyczny Festiwalu Dariusz Jarosiński.

Wśród zaproszonych zespołów są najlepsze teatry uliczne z Polski, odwołujące się w swych przedstawieniach zarówno do klasyki jak i korzystające z nowoczesnych form i treści. W tegorocznej edycji pojawi się poznański Teatr 8 Dnia z najnowszą produkcją Dzieci rewolucji w reż. Jacka Chmaja, Teatr KTO z Krakowa przedstawi spektakl Zapach czasu. Opus 2 w reż. Jerzego Zonia. Warszawskie środowisko reprezentować będą dwa teatry. Teatr Akt wystąpi dwukrotnie – ze spektaklem Kalos kaghatos w reż. Marka Kowalskiego oraz z paradą uliczną Podróżnicy. Najnowszą produkcję W Niemym kinie w reż. Bartłomieja Ostapczuka zaprezentuje Teatr Pantomimy Mimo. Wiejski wędrowny Teatr Klinika Lalek przedstawi spektakl Cyrk bez przemocy w reż. Wiktora Wiktorczyka.

Z gości zagranicznych zaproszenie na Festiwal przyjął Bash Street Theatre z Anglii, który przywiezie przestawienie Bellevue Hotel w reż. Beca Applebee. Z Holandii przyjedzie Le Cirque du Platzak ze spektaklem Kermiz w reż. Adriana Schvarzsteina zaś z Ukrainy – Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia ze spektaklem Mewa w reż. Jarosława Fedoryszyna.

Szczegółowy program festiwalu na www.sztukaulicy.pl.

***

Honorowy patronat na Festiwalem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

26. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy dofinansowano ze środków m. st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem Festiwalu są Dzielnica Ochota i Dzielnica Bielany m. st. Warszawy, Ośrodek Kultury Ochoty, Bielański Ośrodek Kultury oraz Plac Defilad/ STUDIO teatrgaleria.

Patroni medialni: TVP Warszawa, Radio Dla Ciebie, Przewodnik In Your Pocket, Przewodnik The Visitor, Magazyn Warszawski Miasto, Ciekawie.org, Kulturalnie.waw.pl, Mówiąnamieście.pl, Warszawa.pl, Teatrdlawas.pl, Tearalia.com.pl, E-teatr.pl, City Poster.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Scena 96.

***

XXVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKA ULICY

WARSZAWA

23 czerwca – 1 lipca 2018 r.

23 czerwca 2018, sobota

Teatr Akt, „Kalos kaghatos”, godz. 20.00 – Rynek Nowego Miasta

Lwowski Teatr Woskresinnia (Ukraina), „Mewa”, godz. 21.00 – Słodowiec Metro

24 czerwca 2018, niedziela

Teatr Akt, „Podróżnicy”, godz. 18.00 – Rynek Nowego Miasta

Lwowski Teatr Woskresinnia (Ukraina), „Mewa”, godz. 20.00 – Rynek Nowego Miasta

Teatr Klinika Lalek, „Cyrk bez przemocy”, godz. 21.00 – Słodowiec Metro

Teatr Ósmego Dnia, „Dzieci rewolucji”, godz. 22.00 – Park Agrykola

30 czerwca 2018, sobota

Teatr Pantomimy Mimo, „W Niemym kinie”, godz. 19.00 – Rynek Nowego Miasta

Bash Street Theatre (Wielka Brytania), „Hotel Bellevue”, godz. 20.00 – Rynek Nowego Miasta

Le Cirque du Platzak (Holandia), „Kermiz”, godz. 21.00 – Park Szczęśliwicki

1 lipca 2018, niedziela

Teatr Pantomimy Mimo, „W Niemym kinie”, godz. 19.00 – Rynek Nowego Miasta

Bash Street Theatre (Wielka Brytania), „Hotel Bellevue”, godz. 20.00 – Rynek Nowego Miasta

Le Cirque du Platzak (Holandia), „Kermiz”, godz. 21.00 – Park Szczęśliwicki

Teatr KTO, „Zapach czasu. Opus 2”, godz. 22.00 – Plac Defilad

www.sztukaulicy.pl

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone