SŁUCHAJ ONLINE
MENU

15. Ogólnopolski Tydzień Wege organizowany przez fundację Viva

Z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu możecie wziąć udział w 15. Ogólnopolskim Tygodniu Wege organizowanym przez fundację Viva. Oprócz dużej dawki darmowej wiedzy czekać będą roślinne upominki od partnerów.

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna 15. edycja odbędzie się 24-30 maja 2021 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

Z uwagi na panującą pandemiczną sytuację wydarzenia tegorocznej edycji przenoszą się do sieci. Na facebooku fundacji Viva! odbędzie się m.in panel ekspercki o wpływie diety na klimat, którego gośćmi będą dr hab. prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Klubu Myśli Ekologicznej. Nie zabraknie także Gali Magazynu Vege z wręczeniem Grand Prix. Połączymy się również z lek. Iwą Jonik, dr Marią Koziarkiewicz i dr Tomaszem Jeżewskim, aby porozmawiać o tym, jak dbać o siebie na diecie roślinnej. Z kolei o etycznej modzie opowie stylistka Anna Marciniak. Nie zabraknie pokazów gotowania. O roślinne i regionalne dania zadba Paweł Ochman Weganon, a coś dla młodszych widzów w duchu less waste przygotuje Joanna Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm. Podczas spotkania z Katarzyną Pragłowską, właścicielką salonu piękności Vegabinet Vegan Beauty pochylimy się także nad problemem trądziku i zmian skórnych spowodowanych niewłaściwą dietą.

Poprzednia, pierwsza edycja online Tygodnia Wege cieszyła się dużym zainteresowaniem, zapisało się na nią ponad 11 tysięcy uczestniczek i uczestników, a każda z transmisji dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób. Tydzień Wege online daje możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje są darmowe. Roślinne produkty od sponsorów trafiają tym samym również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wezmą udział w konkursach. Wśród partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy jak Primavika, Vivera, Veki,Creamy, Vegafit, Habu oraz Biedronka ze swoją linią produktów Go Vege.

Organizowana przez Vivę impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na www.tydzienwege.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/741772216729938

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone