SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wojtek Mazolewski Quintet

fot. Przemysław Sałasiński

W niedzielę 13 grudnia br. w ramach cyklu Syrena Music odbył się koncert Wojtek Mazolewski Quintet. Retransmisja na antenie RDC w piątek 18 grudnia po godz. 20:00!

Poczuj atmosferę świetnych brzmień na żywo. Syrena Music to cykl kameralnych koncertów w wyjątkowym miejscu – warszawskim Teatrze Syrena. Na scenie zarówno gwiazdy znane, jak i te, które dla polskiej sceny dopiero się narodziły. Muzyka, która zaspokaja wyszukane gusta, w klimacie, który sprawia, że chce się wracać.

Wojtek Mazolewski to reprezentant polskiego jazzu w najlepszym wydaniu – z jednej strony nawiązujący do klasycznych brzmień i technik nagrywania, będący muzycznym spadkobiercą docenianych na całym świecie klasyków polskiego jazzu, z drugiej strony tworzący muzykę świeżą, zrozumiałą dla młodej publiczności słuchającej nowych trendów, znającej jazz raczej przez pryzmat takich artystów jak Koop, Brad Mehldau, czy Robert Glasper Experiment.

Muzyka z najnowszej płyty kwintetu Wojtka Mazolewskiego zatytułowanego “Polka” to swego rodzaju pamiętnik wędrowca, stąd tytułu „Paris”, „Berlin” czy „Bangkok”. „Polka” łączy tradycję z nowoczesnością – muzycznie (m.in. covery Major Lazer, Rage Against The Machine i Nirvany) i ideowo – wydaniu towarzyszy specjalna oprawa graficzna – na okładce znalazło się zdjęcie Małgorzaty Braunek zrobione przez mistrza fotografii Tadeusza Rolke. Album „Polka” to popis możliwości współpracowników Mazolewskiego: Joanny Dudy, Oskara Töröka, Marka Pospieszalskiego, Qby Janickiego. Patronat nad płytą obieli: Program Trzeci Polskiego Radia, Co Jest Grane, Jazz Forum, Jazz Soul.pl

RDC jest patronem cyklu koncertów Syrena Music. W niedzielę 17 stycznia 2016 r. na scenie Teatru Syrena pojawi się zespół Pustki (koncert przełożony z 28 października br.)

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone