SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Transmisja koncertu PompaDur!

W czwartek 25 czerwca w studiu RDC przy ul. Myśliwieckiej odbył się koncert Justyny Jary z zespołem PompaDur.

W czwartek 25 czerwca w studiu RDC przy ul. Myśliwieckiej odbył się koncert Justyny Jary z zespołem PompaDur.

Grupa reprezentuje RDC i całe Mazowsze w tegorocznej edycji Przebojem na antenę. Zachęcamy do głosowania na utwór „Ballada o mamie” pod adresem przebojem.pl/glosowanie. Głosowanie trwa do 28 czerwca, kiedy to odbędzie się koncert finałowy w Hajnówce.

Trupa dworsko-podwórzowa. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak; zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer : z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Pieśni są o sprawach codziennych – dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!

Skład zespołu:

Justyna Jary
Pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mimo młodego wieku występowała już na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in.Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

Robert Lipka
Akordeonista. Wraz z zespołem Swoją Drogą zdobył m.in. Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja w Polskim Radiu, nominację do nagrody Fryderyk, Folkowy Fonogram Roku 2001. Współpracuje również z zespołami Balkan Sevdah, Maćko Korba, Księżycovo, Czess Band, Ple Ple Trio oraz ze Stowarzyszeniem Opowiadaczy Historii Studnia „O”, Teatrem Makata i Teatrem Znak.

Michał Zuń
Zapalony kontrabasista z uprawnieniami do pełnienia zawodu w ramach różnych stylistyk – od rocka progresywnego po Jose Carrerasa.

Damian Marat
Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 11 lat. Na co dzień współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Łódzka, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi, Wuertembergisches Kammerorchester Heilbronn (Niemcy). W latach 2006, 2007, 2008 za osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatem I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu w Kaliszu w roku 2008 oraz Laureatem I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu w latach 2007 i 2008.

Bartosz Smorągiewicz
Jako saksofonista i klarnecista występował w Europie i Stanach Zjednoczonych. Koncertował na licznych festiwalach muzyki jazzowej: Bayerisches Jazzweekend in Regensburg, Heilbronne Jazztage, Wuerzburger Giterrentage, Django Festival in Burgthann, Jazztage Gaggenau, w Niemczech. Bartosz Smorągiewicz jest laureatem wielu konkursów i stypendiów. Jednym z jego wielu osiągnięć jest wygrana w konkursie amerykańskiej organizacji “Meet The Composer”, w wyniku której otrzymał grant na realizację projektu “Diaspora Crossings”(serii koncertów w Nowym Jorku). W roku 2003 otrzymał 1-szą nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Podczas studiów w Niemczech dwukrotnie został laureatem stypendium fundacji Leni Geisler Stiftung.

[źródło pompadur.pl]

Koncert odbył się w studiu Radia RDC przy ul. Myśliwieckiej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone