SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Reggae is Dead

Czy dzisiaj reggae to jest prąd kulturotwórczy, czy coś co dobrze prezentuje się na koszulkach?

Tegoroczne RóbRege wystartowało 4 października w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki. Koncertom towarzyszy Studio Festiwalowe Polskiego Radia RDC. Debatę “Reggae is Dead” poprowadził nasz dziennikarz – Rafał Betlejewski. O tym co zostało dziś z reggae i ideałów rastafarianizmu mówili jego goście.

Zdaniem Dawida Portasza wiele osób myśląc o reggae nie zdaje sobie sprawy z tego czym ono jest. – Duchowa rewolucja to nie jest coś, co odbywa się na jakiejś płaszczyźnie i że walczy się z jakimś systemem. Musimy walczyć z systemem, który jest w nas. Każdy jest w jakiś sposób zaprogramowany i żeby odprogramować się, trzeba być sobą. Tym jest rasta.

Reggae is Dead [POSŁUCHAJ]

– Nie ma nowy o żadnym „reggae is dead” – mówił Robert Brylewski. – Reggae jest ogromne w Polsce. Jest ono piękną trzydziestoletnią, młodą dziewczyną. Ma się świetnie, jest zdrowa i rozwija się. Zobaczymy co będzie dalej.

– Siejmy i czekajmy na zbiory – dodaje  Tomasz Świtalski.

Grand Festival RÓBREGE to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego HYBRYDY. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performansu i widowiska muzyczno-parateatralnego.

Organizatorami RóbRege 2014 są Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych Ruchome Obrazy oraz Stołeczna Estrada. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone