SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Monika Kuszyńska wystąpiła w RDC!

fot. RDC

Koncert artystki odbył się 25 października o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Piosenkarka i autorka tekstów, u progu działalności artystycznej, w 2001 r. została  –  trzecią z kolei  –  wokalistką powstałej w 1990 r. grupy Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego w tym czasie brylantową płytą.

W roku 2002 zostali laureatami Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich, wkrótce ukazały się dalsze albumy z udziałem wokalistki, m.in. „Eno” 2002, „Emi” na 15-lecie grupy czy „Varius Manx symfonicznie” w 2006 r. oraz kilkanaście singli. Do największych przebojów, wylansowanych przez Monikę Kuszyńską należą „Moje Eldorado”,  „Maj”, „Bezimienna”.

Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 r. tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wraca do aktywnego życia, ale przede wszystkim powraca do swojej pasji, jaką jest śpiewanie.

Pierwszym krokiem jest nagranie w 2009 r. piosenki z Beatą Bednarz pt. „Nowa rodzę się”. Kolejne lata obfitują w nowe przedsięwzięcia takie jak udział w programie „Bitwa na głosy” czy występ na tegorocznym festiwalu w Opolu z piosenką „Ocaleni”, będącą pierwszym singlem z jej debiutanckiej solowej płyty. Album “Ocalona” ukazał się 12 czerwca 2012 r.

Cykl Koncerty RDC emitujemy na naszej antenie w każdy czwartek o godz. 18.00. Można u nas usłyszeć występy na żywo znanych artystów i zespołów. Z kolei w każdy ostatni czwartek miesiąca na antenie Polskiego Radia RDC emitujemy specjalne Koncerty Gwiazd z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w których mogą uczestniczyć słuchacze.

Inauguracja cyklu Koncerty Gwiazd w RDC z udziałem publiczności miała miejsce 31 maja 2012 roku. Na scenie pojawił się Zbigniew Wodecki z zespołem.

Do tej pory w  RDC  zagrało koncerty wiele znanych zespołów i artystów m.in. Elektryczne Gitary, Wanda i Banda, Kobranocka, Audiofeels, Golden Life, Magda Piskorczyk, Krzysztof „Jary” Jaryczewski, Rezerwat, Plateau.

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone