SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Marzena Brzóstowicz wystąpiła w RDC!

Artystka wystąpiła w ramach cyklu Koncerty RDC w czwartek 21 lutego po godzinie 18.00.

Marzena Brzóstowicz zadebiutowała w 1991 roku w znanym programie telewizyjnym. Pisała i nagrywała piosenki, a także brała lekcje muzyki i emisji głosu.

W 1994 roku jej utwory można było usłyszeć w jednej z lokalnych rozgłośni radiowych w Poznaniu. W roku 1996 ukazał się pierwszy singiel Marzeny Brzóstowicz pt.„ Jesteś ze mną wciąż” . Kolejny singiel wydany w 1996 roku nosił tytuł „ Jesteś Czarodziejem” i zwiastował pierwszy album artystki. Piosenka ta, jak i poprzednia, przez wiele tygodni gościła na antenach większości stacji radiowych. W tym samym roku powstał teledysk promujący album ONA I ON, który został wydany w listopadzie 1996 roku.

W kolejnych latach Marzena Brzóstowicz występowała z repertuarem własnym jak również innych wykonawców, śpiewając covery.

W 2002 roku artystka rozpoczęła współpracę z Mirosławem Hoduniem, muzykiem znanej grupy Sixteen. Pierwszym owocem tej współpracy były kolędy nagrane i wydane w 2002 roku. Płyta ta ukazała się w kilkutysięcznym nakładzie i dołączona do czasopisma muzycznego, trafiła do dużej rzeszy odbiorców.

Od 2003 roku Marzena wraz z Mirosławem Hoduniem zaczęła pracować nad drugim albumem, którego zwiastun ukazał się we wrześniu 2003 roku w postaci singla pt. „Wołam Cię”. Kolejny singiel „ Miłość jest drogowskazem‘’ ukazał się na początku 2004 roku. Tak jak zapowiadano, w lutym 2005 roku wydany został drugi album Marzeny Brzóstowicz CO DZIEŃ, CO NOC. Płytę promowały dwie piosenki wydane na singlach „ Trafiłam na Twój ślad ‘’, oraz piosenka tytułowa do której powstał teledysk. Na albumie znalazły się kompozycje producenta płyty Mirosława Hodunia, Grzegorza Kloca jak również Marzeny Brzóstowicz. Teksty na album napisała Marzena, oraz Olga Pruszkowska.

Pod koniec 2005 roku artystka rozpoczęła pracę nad kolejną płytą. Tak jak w przypadku poprzedniej producentem był Mirosław Hoduń. Pierwsza piosenka zwiastująca kolejną, trzecią już płytę trafiła do stacji radiowych na początku 2006 roku i nosiła tytuł „ Nic nie zdarzy się drugi raz”. Po około dwóch latach pracy, w październiku 2007 roku ukazał się trzeci album artystki TO, CO NAJPIĘKNIEJSZE. Album ten promowała piosenka pt. „Czekam na tę chwilę” wydana na singlu, zaśpiewana w duecie z producentem płyty. Na płycie oprócz piosenek autorskich Marzeny, jak również kompozycji M. Hodunia oraz utworów G. Kloca i O. Pruszkowskiej znalazły się jeszcze dwa bardzo znane covery „SOS” z repertuaru zespołu Abba oraz „ Jesteś lekiem na całe zło” z repertuaru Krystyny Prońko.

Po dwóch latach od wydania trzeciej płyty Marzena Brzóstowicz zaczęła zbierać materiał na nowy, czwarty już album, który ukazał się po pięciu latach od wydania poprzedniego, czyli pod koniec 2012. Na płycie znalazło się 12 piosenek pośród których znajduje się znany przebój z lat 70-tych „Radość o poranku”. Zapowiedzią płyty były dwie piosenki singlowe „Halo! Halo! To tylko ja” i „Twój czas”, które gościły i goszczą nadal na antenach wielu stacji radiowych. Aktualnie krążek promuje teledysk do piosenki tytułowej. Na tę płytę teksty napisała sama artystka a większość utworów skomponował producent M. Hoduń. Wśród kompozycji znajduje się jedna w pełni autorska piosenka Marzeny Brzóstowicz, a także dwie stworzone przez muzyka Piotra Boczka, z którym Marzena współpracuje od dwóch lat. Piotr jest członkiem zespołu, z którym artystka koncertuje. Najnowsza płyta, która jest już w sprzedaży nosi tytuł TO, CO PRZED NAMI.

Marzena Brzóstowicz wystąpi w studiu Polskiego Radia RDC w czwartek po godzinie 18.00.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone