SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koncert Confusion Project

We wtorek 19 maja RDC transmitowało wyjątkowy koncert.

Występ trójmiejskiego trio Confusion Project był ostatnim wydarzeniem tegorocznej edycji projektu „Live in Studio” organizowanego przez Fundację Na Recz Autentyczności w Muzyce. Na stronie rdc.pl można było obejrzeć wideotransmisję koncertu odbywającego się w warszawskim Quality Studio.

W muzyce Confusion Project można znaleźć wszystko to, z czego słynie polska szkoła jazzowa. Odważne połączenie tradycji z nowoczesnością. Czerpanie z różnorodnych stylów – od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum’n’bass. Do tego niezwykłe pomysły na scalenie elementów w założeniu absolutnie przeciwstawnych. Z tej wybuchowej mieszanki powstać mogą tylko niebanalne kompozycje. Totalne fusion.

W tym wszystkim muzycy potrafią zachować właściwy balans między brawurową błyskotliwością a subtelną intymnością. Doprowadziło ich to w 2014 roku do finału European Jazz Contest, gdzie znaleźli się w gronie czterech najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy. Trio zostało również zaproszone do zagrania koncertów w ramach Komeda Jazz Festival, Ladies Jazz Festival oraz Gdańskich Nocy Jazzowych. W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana “How to Steal a Piano?”. Confusion Project w 2015 roku nie zwalnia jednak tempa. Zespół kończy właśnie pracę nad kolejnym albumem – “The Future Starts Now”, którego premiera planowana jest na wrzesień 2015 roku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone