Zwycięstwo Legii Warszawa Futsal na przywitanie z pierwszą ligą

• 20.09.2020 19:03

• Aktualizacja: 15:14 15.08.2022

Legia Warszawa Futsal wygrała na wyjeździe z LZS-em Dragon Bojano 3:2 na inaugurację zmagań w 1. lidze. Trzy bramki dla gości zdobył Paweł Tarnowski.
Legia jest beniaminkiem bieżącego sezonu 1. ligi futsalu. Na inaugurację rozgrywek zespół udał się do Bojana, na mecz z miejscowym LZS-em Dragon. W ubiegłym sezonie rywale warszawian zajęli 7. miejsce na zapleczu ekstraklasy. Stracili w lidze 84 gole – najwięcej wśród drużyn w stawce – strzelając 54.

Przed spotkaniem kapitan Legii Mariusz Milewski podkreślał, że będzie to mecz walki. - Nie spodziewam się dużo zagrywek futsalowych (…) Jest tam dużo zawodników, którzy grają na otwartych boiskach - zaznaczył.

Klasyczny hat-trick dał wygraną

Wynik w 4. minucie otworzył Paweł Tarnowski, dając prowadzenie Legii. Ten sam zawodnik zdobył kolejne dwie bramki w 17. i 18. minucie. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Macieja Osowskiego i Nikodema Czai.

Paweł Tarnowski podzielił się swoimi emocjami po meczu.

W następnym spotkaniu, za tydzień futsaliści Legii zmierzą się w Gdańsku z drużyną AZS UG. Pierwszy mecz w Warszawie zagrają 4 października z KS Gniezno.