Zwycięski debiut Marka Gołębiewskiego. Awans Legii w PP

• 28.10.2021 16:18

• Aktualizacja: 04:41 26.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego, debiutującego w roli trenera legionistów, pokonali na wyjeździe trzecioligowy Świt Skolwin 1:0. Zwycięską bramkę w 35. minucie zdobył Lindsay Rose.
W pierwszej połowie statystyki były po stronie Świtu. Gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce Cezarego Miszty, utrzymywali się też dłużej przy piłce. To jednak Legia zdobyła bramkę i nie oddała prowadzenia do końca. W 35. minucie trafił Lindsey Rose i zapewnił legionistom awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera

W meczu ze Świtem Skolwin w roli trenera pierwszego zespołu Legii zadebiutował Marek Gołębiewski. Dotychczasowy trener rezerw warszawskiego klubu zastąpił zwolnionego Czesława Michniewicza.

Wcześniej do kolejnej rundy awansowały: Lech Poznań, Arka Gdynia, Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Motor Lublin, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Górnik Zabrze, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Olimpia Grudziądz i Zagłębie Lubin. Pozostałe spotkania 1/16 finału zaplanowano na wtorek i środę. Największym zaskoczeniem jest awans drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego, która wyeliminowała Lechię Gdańsk.

Wszystkie rundy Pucharu Polski rozgrywane są bez meczów rewanżowych. Finał ma odbyć się 2 maja przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Taka była tradycja do 2019 roku, ale decydujące spotkanie dwóch ostatnich edycji rozegrano w Lublinie, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19. Bez zmian pozostaje pula nagród, która wynosi 10 milionów złotych, z których 5 trafi do zwycięzcy.