SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Z. Maślana z MLKL Płock z brązem w pchnięciu kulą na MŚ juniorów w Cali

Zuzanna Maślana z medalem w Cali/fot. PZLA/Twitter

Zuzanna Maślana z klubu MLKL Płock zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 20, które we wtorek rozpoczęły się w kolumbijskim Cali.

Zawodniczka z Płocka uzyskała wynik 16,06, co jest jej rekordem życiowym. Wygrała Mine de Klerk z RPA – 17,17, przed Turczynką Pinar Akyol – 16,84. W męskiej kuli Jakub Korejba był 10. (18,31). Złoty medal zdobył Amerykanin Tarik O’Hagan (20,73).

Nie była faworytką dlatego jej medal to bardzo miła niespodzianka – mówi klubowy trener płocczanki, Mirosław Nisztor. – Jechała po naukę, bo jest rok młodsza od tych najstarszych dziewczynek i w gruncie rzeczy można powiedzieć, że pojechała zaliczyć start, a przy okazji chociaż do ścisłego finału się zakwalifikować. To jest dla mnie, dla klubu, dla Płocka wielka niespodzianka – dodaje.

To nie jest jej pierwszy sukces na międzynarodowej arenie – przypomina Nisztor. – W tamtym roku była piąta na Mistrzostwach Europy w kategorii juniorek, bo ona była w tamtym roku juniorką młodszą, a startowała z dwa lata starszymi dziewczynami. Już wtedy zapowiadała się, że jest utalentowaną zawodniczką i może powalczyć o te najwyższe laury – dodaje.

Mistrzostwa świata juniorów w kolumbijskim Cali potrwają do soboty 6 sierpnia.

Czytaj też: Na MŚ zdobył pięć medali z rzędu. P. Fajdek w RDC: skupię się na technice

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone