SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Znów zamknięty SOR w Mławie. Pacjent z podejrzeniem COVID-19

W SPZOZ w Mławie czasowo wstrzymano we wtorek pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), po tym jak trafił tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto też inne osoby przebywające na SOR. Podobna sytuacja miała tam miejsce w zeszłym tygodniu.

Jak poinformował we wtorek po południu dyrektor mławskiego szpitala Waldemar Rybak, pacjenta przywiozła na tamtejszy SOR karetka, która została następnie poddana dekontaminacji. – Pacjent miał objawy, które zmusiły nas do zastosowania szczególnych procedur. Musieliśmy czasowo zawiesić funkcjonowanie SOR. Czekamy teraz na wyniki badań tego pacjenta – wyjaśnił.

Dyrektor mławskiego szpitala dodał, że w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, personel oraz dwóch pacjentów, którzy w tym czasie przebywali na SOR objęto kwarantanną. – Z uwagi na zaistniałą sytuację osoby zgłaszające się w nagłych przypadkach, które wcześniej trafiały na SOR, przyjmujemy obecnie, do odwołania, w poradni nocnej pomocy lekarskiej – zaznaczył Rybak.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie podała we wtorek, że „w związku z zaostrzeniem wytycznych dotyczących kryteriów zakwalifikowania osoby jako podejrzanej o zakażenie nowym koronawirusem SARS-CoV-2” podjęto decyzję o zamknięciu we wtorek SOR tamtejszego szpitala SPZOZ. „Od pacjentów przebywających na oddziale zostały pobrane próbki, które przekazano do badań laboratoryjnych. Po uzyskaniu wyników będą podejmowane kolejne decyzje” – podkreślono w komunikacie.

Powtórka z ubiegłego tygodnia

Podobna sytuacja miała miejsce w mławskim szpitalu w ubiegłym tygodniu – wówczas również czasowo zamknięto tamtejszy SOR po tym, jak w nocy z 19 na 20 marca zgłosił się tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Także wtedy kwarantanną objęto inne osoby, które w tym czasie przebywały na SOR. Było to łącznie trzech pacjentów i kilka osób z personelu.

Pacjent, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem, trafił do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – jego badania dały ostatecznie wynik ujemny, a mławski SOR po przerwie wznowił pracę.

Jak podała we wtorek po południu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie, z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem, nadzorem epidemiologicznym objętych jest tam aktualnie 89 osób, a kwarantanną domową 109.

Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, a jeden przypadek zakażenia potwierdzono dotychczas laboratoryjnie – chodzi o 35-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu mławskiego, który został przyjęty do oddziału obserwacyjno-zakaźnego ciechanowskiego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego 21 marca wieczorem. Pozytywny wynik jego badań w kierunku koronawirusa placówka otrzymała w nocy z 22 na 23 marca.

Czytaj też: Sześcioro pracowników szpitala na radomskim Józefowie chorych na koronawirusa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone