SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zniszczył kartę do głosowania. Otrzymał 2 tys. zł grzywny

Wybory prezydenckie /fot. PAP/Darek Delmanowicz

Zarzut zniszczenia karty do głosowania usłyszał 31-letni mieszkaniec Pułtuska, który w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich dopuścił się tego czynu w jednym z lokali obwodowej komisji wyborczej pod Płońskiem. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 2 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie gminy Załuski, gdzie 31-letni mieszkaniec Pułtuska przyszedł do jednego z lokali wyborczych, aby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. O zniszczeniu przez niego karty do głosowania powiadomiła policję przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej.

– Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia karty do głosowania. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Poddał się dobrowolnie karze. Została wymierzona mu grzywna w wysokości 2 tys. zł – powiedział we wtorek kom. Robert Górczyński z płońskiej Komendy Powiatowej Policji.

Jak informowała wcześniej policja, gdy w wyborczą niedzielę 31-letni mieszkaniec Pułtuska stawił się w lokalu obwodowej komisji wyborczej na terenie gminy Załuski, pobrał kartę do głosowania, a następnie ją zniszczył i schował do kieszeni, wychodząc z lokalu. Został wówczas zatrzymany. Jak się okazało, był pod wypływem alkoholu. Posiadał zaświadczenie uprawniające do oddania głosu poza miejscem stałego zamieszkania.

Czytaj też:

Sochaczew. Łapówka za głos na wskazanego kandydata? Są zarzuty

Warszawa. Okno w siedzibie SLD ostrzelane z broni pneumatycznej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone