SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zniknie dziura w jezdni na Szaserów. ZDM naprawi nawierzchnię

fot. RDC

Dziura zdobiła jezdnię od wielu tygodni, kierowcy musieli omijać zepsutą studzienkę, a drogowcy jedynie odgrodzili to miejsce. Teraz ZTM zapowiedział, że bierze się do pracy, bo jak tłumaczy rzecznik Mikołaj Pieńkos – jeśli my tego nie zrobimy, to nikt. 

– W związku z tym, że nie ma właściciela i nie ma instytucji, która zgodnie z prawem mogłaby się zająć naprawą, komisja podjęła decyzję o tym, żeby doraźnie dokonać naprawy tego uszkodzenia. Nie możemy czekać dłużej w sytuacji, gdy zamknięta jest połowa jezdni – tłumaczy Mikołaj Pieńkos.

Studzienka to część starej instalacji, której nie ma nawet na mapach. – Podejrzewamy, że ten kanał służy do odwodnienia niektórych posesji, czy terenów przyległych do drogi. Natomiast jest to trudne do sprawdzenia, ponieważ kanał jest w bardzo złym stanie technicznym, głęboko pod ziemią i dostęp jest bardzo utrudniony – wyjaśnia rzecznik ZDM-u.

Studzienka zostanie zasypana, a jezdnia naprawiona. – Rozpoczęły się doraźne prace związane z usunięciem tej awarii i zabezpieczeniem tego miejsca. Po ich zakończeniu planujemy ułożenie nowej nawierzchni w tym miejscu i mamy nadzieję, że to rozwiąże problem – dodaje Pieńkos.

Tymczasem dziura w jezdni robi karierę w sieci, jako atrakcja turystyczna, ma oznaczenie w Google Maps i własny fanpage na Facebooku.

Czytaj też:

Zapadła się studzienka. Ogrodzili ją dwa miesiące temu i nic nie robią

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone