SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znieważenie policjantów z Mińska Maz. Stołeczny Komendant reaguje

fot. Polska Policja

Komendant Stołeczny Policji udzielił ochrony prawnej policjantom z Mińska Mazowieckiego w związku z ich znieważeniem. Ponadto prowadzone są czynności dot. upublicznienia wizerunku policjantki bez jej zgody. Film został opublikowany w sieci – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Każdego roku policjanci z garnizonu stołecznego podejmują tysiące interwencji wobec osób nietrzeźwych i będących pod wpływem narkotyków. Kilkaset z nich kończy się znieważeniem, naruszeniem, a nawet czynną napaścią na policjanta – powiedział rzecznik KSP.

Nadkomisarz Sylwester Marczak wskazał, że coraz częściej policjanci spotykają się z interwencjami, które są rejestrowane przez uczestników, bądź osoby postronne. – Jedna z takich sytuacji miała miejsce w Mińsku Mazowieckim. Wiele osób zapomina jednak, że publikacja wizerunku policjanta wymaga jego zgody – zaznaczył.

Ochrona prawna

Na filmie, który jakiś czas temu pojawił się w sieci, widać interwencję policjantów z Mińska Mazowieckiego wobec agresywnie zachowującej się kobiety. – Pomimo braku zgody, wizerunek policjantki pojawił się w sieci. Stąd kroki prawne podjęte z naszej strony – podkreślił nadkomisarz.

UWAGA, NAGRANIE ZAWIERA WULGARYZMY

Komendant Stołeczny Policji udzielił ochrony prawnej w związku ze znieważeniem policjantów. Czynności prowadzone są także w związku z nielegalnym przetwarzaniem danych – podał.

Ochrona prawna jest możliwa dzięki art. 66b ustawy o policji. Dzięki decyzji komendanta stołecznego w postępowaniu już na obecnym etapie występuje pełnomocnik – dodał rzecznik KSP.

Czytaj też:

Śmierć na komisariacie w Pionkach. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone