SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radom. Znamy wyniki kontroli ws. kierunku lekarskiego na UTH

fot. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

Znamy decyzję Polskiej Komisji Akredytacyjnej odnośnie do ponownego otwarcia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Jak dowiedziało się Radio dla Ciebie, kontrola PKA zakończyła się wydaniem oceny pozytywnej z okresem obowiązywania skróconym do dwóch lat.

Uchwała w sprawie oceny programowej na kierunku lekarskim na UTH i raport z wizytacji zostaną opublikowane na stronie internetowej PKA po uprawomocnieniu się przedmiotowej uchwały.

W 2019 roku PKA wystawiła radomskiemu wydziałowi lekarskiemu negatywną ocenę m.in. za brak odpowiedniej infrastruktury dydaktycznej. Chodziło o brak prosektorium, nieskuteczny sposób doboru treści programowych, zbyt liczne grupy na zajęciach, a także niski poziom kandydatów na listach rankingowych. W efekcie negatywnej oceny uczelnia musiała w ubiegłym roku zawiesić nabór na I rok kierunku lekarskiego.

Wznowiona rekrutacja

Ponowna kontrola odbyła się na początku kwietnia. Zanim znana była decyzja PAK-i, uczelnia wznowiła rekrutację na kierunek lekarski. – Dokumenty, zgodnie z harmonogramem, przyjmowaliśmy do wczoraj. Teraz czekamy na decyzję PAK-i, od której zależy, czy proces rekrutacyjny będzie kontynuowany – mówił zastępca rzecznika UTH Łukasz Nogaj.

Rzecznik uczelni wyjaśnił też, na jakiej podstawie rekrutacja została wznowiona. – Dostaliśmy limity od Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki na kierunek lekarski: 120 miejsc na studia dzienne i 40 na zaoczne – tłumaczył.

Nie wiadomo jeszcze, ilu studentów złożyło podania na pierwszy rok studiów na kierunku lekarskim w Radomiu. Uczelnia czeka na dokumenty wysłane pocztą. Obecnie medycynę w Radomiu studiuje 233 studentów.

Czytaj też:

Radom. Prosektorium na UTH znów z poślizgiem. Zaważyła pogoda

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone