SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znamy wstępną przyczynę wypadku wiatrakowca w Chrcynnie

Zdjęcie ilustracyjne/fot. OSP Nasielsk/Facebook

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce poinformowała, że prawdopodobną przyczyną wypadku wiatrakowca w Chrcynnie koło Nasielska na Mazowszu była jego awaria. Do zdarzenia doszło we wtorek. Zginął w nim doświadczony instruktor oraz jego uczeń.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku w ruchu powietrznym, w wyniku którego wiatrakowiec ze znajdującymi się na jego pokładzie dwoma mężczyznami, spadł na płytę lotniska prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

Podejrzenie awarii

Jak przekazała prokuratura oględziny miejsca wypadku z udziałem przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych „w wysokim stopniu uprawdopodabniają podejrzenie, iż przyczyną wypadku była awaria wiatrakowca”.

Jako jedna z ofiar wypadku został zidentyfikowany instruktor lotu szkolno–treningowego (…) Zwłok drugiego z mężczyzn ze względu na znaczny stopień obrażeń termicznych nie można było zidentyfikować, przypuszczalnie należą one do jednego z kursantów. Na dzień dzisiejszy zostały zaplanowane sekcje zwłok obu denatów – poinformowała prokuratura.

Prokuratura podała też, że śledczy aktualnie przesłuchują świadków, zabezpieczają dokumentację techniczną wiatrakowca oraz zapisy monitoringu wizyjnego znajdującego się na lotnisku.

Miał rozpadać się w powietrzu

Do wypadku w miejscowości Chrcynno koło Nasielska doszło we wtorek. Aeroklub Polski na swoim profilu na Facebooku napisał, że w wypadku zginął Alojzy Dernbach, wielokrotny Mistrz Świata i Europy, członek Kadry Mikrolotowej, instruktor, pilot. „Aeroklub Polski składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom” – napisał Aeroklub Polski.

Jak wcześniej informował Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych ds. pilotażowych Andrzej Pussak wiatrakowiec najprawdopodobniej zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu.

Czytaj też:

Katastrofa w Chrcynnie. Pierwsze ustalenia ekspertów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone