SŁUCHAJ ONLINE
MENU

240 mln złotych na inwestycje i remonty transportu w Warszawie

fot. RDC

Nowe stacje metra, przystanki i remonty ulic. Warszawa zaplanowała blisko dwa tysiące remontów i inwestycji transportowych w stolicy. Zmienią się dwa stołeczne place. Plac na Rozdrożu będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Planujemy tam m.in. windy, które sprowadzą z poziomu trasy na rozdrożu na poziom trasy łazienkowskiej, na przystanki autobusowe. Poza tym na całym placu w trakcie budowy trasy łazienkowskiej pojawią się całe układy przejść podziemnych, które powoli tracą na funkcjonalności. Chcemy ten proces doprowadzić do końca  – wyjaśnia Tomasz Dombi z Zarządu Dróg Miejskich.

Przejścia mają zyskać nowe funkcje. W jednym z nich już teraz działa bar. W tym roku ZDM ogłosi też przetarg na przebudowę placu pięciu rogów. – Przejazd samochodem przez ten plac zostanie ograniczony do minimum. Będzie tylko przejazd w ciągu ulic Krucza – Szpitalna. Ulica Zgoda zostanie połączona z ulicą Chmielną, żeby mieszkańcy mogli dojechać, ale nie będzie możliwego przejazdu – dodaje.

Nowy wygląd zyska również Al. Wojska Polskiego. – Po remoncie chodnika dopełnimy taki ładny obraz ulicy w zabytkowym otoczeniu. Dodatkowo powstanie chodnik środkiem alei – tłumaczy Dombi.

ZMID prowadzi w tym roku siedem inwestycji, w tym także przebudowę Traktu Lubelskiego i Wału Miedzeszyńskiego. Tegoroczny budżet opiewa na 240 mln zł.

Czytaj też:

Weekendowe przemarsze w stolicy. Będą utrudnienia w ruchu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone