SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znamy datę przedterminowych wyborów wójta w Radzanowie

fot. Starostwo Powiatowe w Płocku

Znamy datę przedterminowych wyborów wójta gminy Radzanowo w powiecie płockim. W Rządowym Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia premiera w tej sprawie.

Piątego grudnia odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Radzanowo. Muszą zostać zorganizowane po tym, jak pod koniec września dotychczasowy wójt Sylwester Zienkiewicz złożył swój mandat, aby objąć stanowisko starosty płockiego. Zastąpił tragicznie zmarłego w sierpniu Mariusza Bieńka.

Według ustalonego kalendarza wyborczego do 29 października trzeba złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego. Kandydatów na wójta można zgłaszać do 12 listopada, a do 19 listopada musi zostać sporządzony spis wyborców. Kampania wyborcza kandydatów na wójta gminy Radzanowo potrwa od 22 listopada do 3 grudnia.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie czeka na akceptację.

Tragiczny wypadek starosty

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek doszło 22 sierpnia wieczorem na Wiśle między Świniarami a Kępą Polską niedaleko Płocka. Jak informowała straż pożarna, z łodzi wypadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich wydostało się na brzeg. Poszukiwania od Świniar w dół rzeki, w kierunku Płocka, kontynuowane były przez trzy kolejne dni. W akcję codziennie zaangażowanych było ponad 100 osób, w tym policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie i strażnicy miejscy. Wykorzystywano też specjalne sonary do badania głębin Wisły. Ciało starosty odnaleziono we środę 25 sierpnia w rejonie mostu Legionów Piłsudskiego.

W związku z wypadkiem Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak powiedziała zastępca prokuratora rejonowego Grażyna Sadowska, jest to „zupełnie wstępna kwalifikacja” przyjęta w postępowaniu.

Czytaj też:

Gmina Radzanowo wybierze nowego wójta po odejściu S. Ziemkiewicza

Wypadek w Romanowie. Dziś sekcje zwłok czterech nastolatków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone