SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znacznie chłodniej na Mazowszu. W weekend odpoczniemy od upałów

fot. RDC

W sobotę i niedzielę będzie chłodniej niż w ciągu ostatnich dni. Termometry niemal w całym kraju – w tym na Mazowszu – wskażą od 19 do 25 stopni Celsjusza. Tylko na południowym wschodzie ciągle powyżej 30 stopni – poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Iwona Bazyluk. W centralnej części Mazowsza mogą wystąpić opady, w stolicy deszcz pojawił się już przed południem.

W sobotę niemal w całym kraju będzie już chłodniej. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Można spodziewać się tam przelotnych opadów deszczu, miejscami burz z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 20 na północnym wschodzie, do 24-25 w centrum. Najcieplej będzie na południowym wschodzie do 32 stopni. W Warszawie w sobotę maksymalnie 24 stopnie. Na Mazowszu najcieplej będzie w Siedlcach – maksymalnie 26 stopni, w Radomiu i Płoku – 23.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, lokalnie porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę opady deszczu i burze tylko na południowym wschodzie kraju. Tam wysokość opadów wyniesie do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, bez opadów.

Temperatura minimalna od 8 stopni Celsjusza na północy, około 12 w centrum, do 14-15 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby umiarkowany, tylko na krańcach południowo wschodnich i nad morzem porywisty, północny i północno zachodni.

W niedzielę również chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 24 na zachodzie, do 25 stopni na południowym wschodzie. Na północy możliwe słabe opady deszczu. Na Mazowszu będzie się wahać maksymalnie od 22 do 24 stopni.

Czytaj też: Zakaz kąpieli w czterech kąpieliskach na Mazowszu. Powodem sinice

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone