SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zmiany w komunikacji miejskiej z okazji Marszu Pamięci

fot. ztm.waw.pl

W poniedziałek ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci w 77. rocznicę rozpoczęcia wielkiej akcji likwidacyjnej getta warszawskiego. 22 lipca 1942 roku Niemcy rozpoczęli deportację mieszkańców warszawskiego getta do obozu zagłady w Treblince. Odbędzie się zgromadzenie publiczne i przemarsz w Śródmieściu. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Jak informuje miasto, uczestnicy zgromadzenia zbiorą się na ul. Stawki w rejonie skrzyżowania z ul. Dziką a następnie przejdą ulicami: Stawki – Karmelicka – Nowolipki – al. Jana Pawła II – Elektoralna – Chłodna – Waliców.

Komunikacja:

Jak czytamy w komunikacie, w przypadku zamknięcia ul. Stawki, tramwaje linii 35, od ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą prosto al. Jana Pawła II – ul. T. Chałubińskiego – al. Niepodległości i ul. Nowowiejską do trasy podstawowej. Autobusy linii 157, od skrzyżowania ul. Smoczej z M. Anielewicza będą kursowały ulicami: M. Anielewicza i gen. W. Andersa.

Zamknięcie całej trasy przemarszu będzie wiązało się z wprowadzeniem tras objazdowych dla linii 107, 160 i 527:

107: w kierunku Esperanto: od skrzyżowania Nowolipki z L. Zamenhofa: L. Zamenhofa – M. Anielewicza – ESPERNATO; w kierunku Kierbedzia: od skrzyżowania Nowolipki ze Smoczą: Smocza – Nowolipie – Zależna – al. Solidarności – pl. Bankowy i dalej swoją trasą
160 tylko w kierunku Dw. Centralnego: od skrzyżowania al. Solidarności z gen. W. Andersa i pl. Bankowym: pl. Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY
527 tylko w kierunku Os. Derby, Os. Lewandów I: od skrzyżowania M. Anielewicza ze Smoczą: Smocza – Nowolipie – Żelazna – al. Solidarności i dalej swoją trasą.

Czytaj też: Marsz Pamięci w 77. rocznicę akcji likwidacyjnej getta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone