SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zmarł prof. Kazimierz Gierżod. Pianista i pedagog muzyczny

fot. Otrębusy.pl

Nie żyje prof. Kazimierz Gierżod – pianista, pedagog muzyczny, w latach 1987-1993 rektor Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a następnie profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Prof. Kazimierz Gierżod urodził się 6 sierpnia 1936 w Warszawie. „Mieszkaniec Otrębus, bardzo ceniony, lubiany, do końca oddany naszej lokalnej społeczności. Twórca i dyrygent Chóru Parafialnego przy kościele N.M.P. w Otrębusach” – napisano na facebookowym profilu Otrębusy.pl.

Szanowni Państwo,dzisiaj odszedł do Domu Pana Pan Profesor Kazimierz Gierżod. Pianista, pedagog muzyczny, w latach…

Opublikowany przez Otrębusy.pl 2 kwietnia 2018

Jak przypomniał burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, prof. Kazimierz Gierżod koncertował na terenie Polski i za granicą. „Od lat pięćdziesiątych prowadził chór parafialny w Podkowie Leśnej. Nie zaprzestał tej działalności nawet w latach osiemdziesiątych, będąc już rektorem Akademii Muzycznej. W latach dziewięćdziesiątych znaczna cześć chóru razem ze swoim dyrygentem przeniosła się do sąsiedniej parafii w Otrębusach, gdzie zamieszkał. Łączył swoją pracę zawodową z działalnością społeczną. Przez ostatnie miesiące miałem zaszczyt pracować z Profesorem podczas spotkań Komitetu Obchodów 100-lecia urodzin ks. Leona Kantorskiego, którego był przewodniczącym. Rodzinie i najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia” – czytamy.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Kazimierza Gierżoda, Honorowego Obywatela Miasta Podkowa Leśna….

Opublikowany przez Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2 kwietnia 2018

Prof. Kazimierz Gierżod w 2008 roku wyróżniony został tytułem Honorowego Obywatela Miasta Podkowa Leśna.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone