SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zimowy Wieczór Światła – niezwykłe iluminacje w Łazienkach Królewskich po raz piąty

Fot. Anna Kuśmierczyk/Łazienki Królewskie

Ogrody Światła zabłysną w Łazienkach Królewskich już 18 lutego. Międzynarodowy projekt po raz piąty rozświetli park i letnią rezydencję Stanisława Augusta.

Już 18 lutego będzie można zobaczyć niezwykłe iluminacje w Łazienkach Królewskich. Zimowy Wieczór Światła to jedyna szansa w roku, by zobaczyć Łazienki Królewskie w tak magicznej odsłonie.

– „Gardens of light” to piękny międzynarodowy projekt – powiedziała Barbara Werner, Główny Ogrodnik Muzeum w Łazienkach Królewskich na antenie Radia Dla Ciebie.  Dodała, że wyjątkowy spacer zostanie poprowadzony trzema trasami. Trasa czerwonych lampionów będzie miała swój początek przy bramie Łazienek Królewskich od ul. Gagarina, pobiegnie wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, obok Amfiteatru do Pałacu na Wyspie. Trasa zielonych lampionów rozpocznie się przy Ermitażu i będzie wiodła przez Ogród Chiński. Trasa niebieskich lampionów wystartuje przy wejściu nieopodal Pomnika Chopina. Następnie biec będzie wzdłuż Ogrodu Romantycznego i dalej – Promenadą Królewską do Pałacu na Wyspie. – Jeśli ktoś zapomni swojego lampionu, będzie mógł nabyć na miejscu – dodała.

W ubiegłorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 15 tysięcy osób. Jak przyznała Werner, w ogrodzie zmieścili się wszyscy.  – Jest w tym pewna magia – dodała. – Jeśli do tego czasu śnieg się utrzyma, spacer będzie bajeczny – przyznała. Zimowy Wieczór Światła to jedno z wydarzeń, które tworzy projekt „Ogrody Światła”. Uczestniczy w nim sześć rezydencji: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny), Zamek w Lunéville (Francja) oraz Zamek Frederiksborg Hillerød (Dania).

Wieczorny spacer z lampionami po historycznych ogrodach zakończy nastrojowy koncert przed Pałacem na Wyspie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zdjęcia: Paweł Czarnecki, Anna Kuśmierczyk/Łazienki Królewskie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone